11/30/2020
دوشنبه، ۱۰ آذر ۱۳۹۹
تاکنون نزدیک به 5 هزار نفر قربانی درگیری قره‌باغ شده‌اند
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه:

تاکنون نزدیک به 5 هزار نفر قربانی درگیری قره‌باغ شده‌اند

رئیس جمهور روسیه با انتقاد از ادامه یافتن درگیری میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان گفت، در این مدت کوتاه نزدیک به 5 هزار نفر جان باخته‌اند.

اعتمادآنلاین| «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه روز جمعه اعلام کرد شمار قربانیان درگیری در قره‌باغ در حال رسیدن به 5 هزار نفر است.

 

رئیس جمهور روسیه با اعلام این ارقام گفت: «می‌خواهم نظرات را به این واقعیت جلب کنم که در طول 10 سال جنگ در افغانستان، 13 هزار نظامی و غیرنظامی شوروی کشته شدند».

 

پوتین افزود: «و اینجا در چنین بازه زمانی کوتاهی، نزدیک به 5 هزار نفر جان باخته‌اند. چند نفر مجروح شده‌اند و چه تعدادی از مردم در حال رنج کشیدن هستند؟ چه تعداد کودک در حال رنج کشیدن هستند؟»

 

رئیس جمهور روسیه روز گذشته (پنجشنبه) نیز تأکید کرد: «روسیه با هر دو کشور ارمنستان و آذربایجان روابط دارد و آنچه در قره باغ در حال رخ دادن است، فاجعه بوده و ما برای پایان آن تلاش می‌کنیم».

 

دور جدیدی از تنش‌ها میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان روز 27 سپتامبر (6 مهرماه) در خصوص منطقه مورد مناقشه قره باغ کوهستانی آغاز شد و دو طرف یکدیگر را به حمله به قلمروهایشان متهم کردند و علیرغم آنکه تاکنون دو مرتبه میان ایروان و باکو اعلام آتش‌بس شده است، درگیری‌ها همچنان ادامه دارد.

 

منبع: فارس

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها