12/1/2020
سه شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۹
برخی نوجوانان برای آزار دوستانشان سراغ مومو رفتند
رئیس پلیس فتای استان البرز:

برخی نوجوانان برای آزار دوستانشان سراغ مومو رفتند

محمد اقبالی، رئیس پلیس فتای استان البرز گفت: تاکنون هیچ پرونده‌ای مرتبط با چالش مومو در استان البرز نداشته‌ایم.

اعتمادآنلاین| سرهنگ محمد اقبالی، درخصوص چالش مومو که اخیراً مشکلاتی ایجاد کره بود، گفت: همانطور که در رسانه‌ها  گفته شده است، مومو از واتساپ  با هدف اذیت و آزار روانی نوجوانان آغاز به کار کرده است.

 

وی در ادامه افزود: این چالش و این اسم از حدود 10 یا 15 سال پیش در آرژانتین و اسپانیا آغاز به فعالیت کرده است و به نوعی بسیار قدیمی است.

 

اقبالی در ادامه اظهار کرد: برای آن که آسیب نبینیم در ابتدا نباید به شماره و اکانت‌های ناشناس پاسخ داد و وارد لینک‌های ارسالی از سوی اکانت‌های ناشناس شد و این اکانت‌ها را باید بلاک کرد.

 

وی  نقش والدین در این موضوع را موثر دانست وگفت: باتوجه به وضعیت کرونا و آموزش‌های آنلاین، تلفن‌های همراه و فضای مجازی بیشتر در دسترس کودکان و نوجوانان است بنابراین والدین در این میان نقش مهمی دارند و باید برفضای مجازی و تلفن همراه نظارت، کنترل و مدیریت داشته و در عین حال آرامش روانی ایجاد کنند.

 

سرهنگ اقبالی افزود: بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد برخی نوجوانان برای اذیت و آزار همسالان خود دست به چنین اقداماتی زده‌اند.

 

رئیس پلیس فتای استان البرز در خصوص افشای اطلاعات خصوصی گفت: در فضای مجازی تا خودمان اجازه ندهیم و به کسی اطلاعات ارسال نکنیم به اطلاعات ما دسترسی وجود ندارد، به فضای مجازی و مشکلات آن نباید به صورت موقت نگاه کرد در تمامی موارد باید دیدی پیشگیرانه داشته باشیم؛ در قدم اول اطلاعات شخصی خود را برای افراد ارسال نکنیم و تا حد امکان عکس‌ها و فایل‌های شخصی خود را در تلفن همراه حمل نکنیم و آنها را در دستگاه‌هایی جداگانه نگهداری کنیم.

 

وی در ادامه این توصیه‌ها اظهار کرد: حد المقدور از چک کردن اکانت‌های شخصی و عملیات‌های بانکی در فضا های عمومی مانند کافی نت‌ها و مکان های این چنینی خودداری کنیم و یا اگر مجبور به این کار هستیم پس از انجام کار اطلاعات مربوط به خود را از روی دستگاه پاک کرده و از بین ببریم.

 

سرهنگ اقبالی در پایان افزود: تاکنون هیچ پرونده‌ای مرتبط با چالش مومو در استان البرز نداشته‌ایم.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها