12/2/2020
چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹
حمایت دولت فرانسه از توهین کنندگان به پیامبر(ص) را بی‌پاسخ نگذاریم
آیت‌الله مجتهدشبستری، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام:

حمایت دولت فرانسه از توهین کنندگان به پیامبر(ص) را بی‌پاسخ نگذاریم

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اگر دولت فرانسه عذرخواهی نکند، ما باید روابط دیپلماتیک خود با این دولت را محدود کنیم. در مرحله بعد هم مسلمانان باید روابط اقتصادی‌شان را با فرانسه قطع کنند.

اعتمادآنلاین| آیت‌الله مجتهد شبستری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، با اشاره به حمایت مقامات فرانسوی از توهین‌کنندگان به پیامبر اسلام (ص)، اظهار کرد: استکبار جهانی از آغاز انقلاب اسلامی با جمهوری اسلامی روابط حسنه‌ای نداشته است چراکه همواره غربی‌ها با اسلام مخالف بودند مخصوصاً کشورهایی که ارتباط‌شان با صهیونیست‌ها بیشتر است.

 

مجتهد شبستری افزود: فرانسه در میان کشورهای اروپایی بیشترین و عمیق‌ترین روابط را با صهیونیست‌ها دارد. این‌ها از ابتدای پیروزی انقلاب سرسازگاری با جمهوری اسلامی را نداشتند چرا که اصلاً اسلام را قبول نداشتند و دشمن اسلام هستند.

 

وی افزود: غربی‌ها گاهی مخالفت‌ها و دشمنی‌هایشان را به ظهور و بروز می‌رسانند که آخرین نمونه آن ماجرای توهین مجله فرانسوی شارلی ابدو به پیامبر اسلام (ص) بود. این اقدام یک برنامه تدوین شده از سوی حاکمیت کشور فرانسه است چراکه دولت و رئیس‌جمهور فرانسه پشتیبان مجله شارلی ابدو هستند.

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: ریشه این مسائل اسلام ستیزی صهیونیست‌هاست چراکه این‌ها دشمن اسلام هستند و دولت فرانسه هم ارتباط وسیعی با رژیم صهیونیستی دارد بنابراین از هر فرصتی استفاده می‌کنند تا اسلام را تضعیف کنند.

 

مجتهد شبستری تاکید کرد: اگر دولت فرانسه عذرخواهی نکند، ما باید روابط دیپلماتیک خود با این دولت را محدود کنیم. در مرحله بعد هم مسلمانان و هم جمهوری اسلامی باید روابط اقتصادی‌شان را با فرانسه قطع کنند.

 

وی افزود: امروز در پاکستان و یمن تظاهرات گسترده‌ای علیه دولت فرانسه برپا شده بود. ملت‌ها، شرکت و فعالان اقتصادی جهان اسلام باید خرید و فروش با فرانسه را قطع کرده و کالاهای فرانسه را تحریم کنند.

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: ما نباید حمایت مقامات فرانسوی از توهین‌کنندگان به پیامبر اسلام را کوچک بشمریم و به راحتی از آن بگذریم. اگر واکنش متقابلی به اقدام دولت فرانسه نشان ندهیم، آنها جری‌تر خواهند شد و اسلام ستیزان فضا را برای توهین‌های بیشتر به مقدسات مسلمانان فراهم می‌بینند.

 

منبع: مهر

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها