4/10/2021
شنبه، ۲۱ فروردین ۱۴۰۰
تیم ملی فوتبال بعد از کی‌روش؛ پایان روزهای خوب

تیم ملی فوتبال بعد از کی‌روش؛ پایان روزهای خوب

همین دو سال و اندی قبل بود که در روسیه داشتیم معجزه می‌کردیم. اسپانیا و پرتغال با آن عزمت‌شان نزدیک بود مقابل‌مان زانو بزنند. در جام ملت‌های امارات هم بدشانسی آوردیم و حذف شدیم. بعد از آن دو جام اما این‌ قدر اتفاق بد برای تیم ملی افتاد که انگار سال‌های سال از قدرت‌نمایی جوان‌هایمان در جام جهانی می‌گذرد.

اعتمادآنلاین| با خودم می‌گویم بهشت و جهنم همین دنیاست. دیر یا زود دست هر آدمی که بخواهد دروغ بگوید و دو دره بازی کند و سر دیگران کلاه بگذارد، رو می‌شود! الان همه چهره واقعی اینها را شناخته‌اند. همان‌هایی که بابت یک برد بازی تدارکاتی از ویلموتس تعریف و تمجید و حمایتش می‌کردند، الان کجا هستند؟ الان چرا نمی‌آیند دوباره از او حمایت کنند؟ چون فهمیدند که مسئولیتی بزرگ را به آدمی کوچک سپرده بودند.

 

انگار یک عمر از روزهای خوب تیم‌ ملی گذشته. همین دو سال و اندی قبل بود که در روسیه داشتیم معجزه می‌کردیم. اسپانیا و پرتغال با آن عزمت‌شان نزدیک بود مقابل‌مان زانو بزنند. در جام ملت‌های امارات هم بدشانسی آوردیم و حذف شدیم. بعد از آن دو جام اما این‌ قدر اتفاق بد برای تیم ملی افتاد که انگار سال‌های سال از قدرت‌نمایی جوان‌هایمان در جام جهانی می‌گذرد. سعید عزت‌اللهی هم یکی از همان بچه‌هایی است که بعد از رفتن کی‌روش، حتی به تیم ملی دعوت نشد. یک بار آمد و بعد روی نامش خط قرمز کشیدند. عزت‌اللهی البته دوست ندارد زیاد درباره گذشته حرف بزند. او این را می‌گوید ولی نمی‌تواند منکر کلاه بزرگی شود که سر فوتبال ایران رفته. او در گفت‌وگوی اختصاصی با جام‌ جم حرف‌های تازه‌ای به زبان می‌آورد.

 

دور ماندن سعید عزت‌اللهی از تیم‌ ملی برای همه عجیب بود. او جزو بهترین‌های تیم کی‌روش بود که بعد از کی‌روش دیگر فرصت بازی پیدا نکرد. البته خود سعید می‌گوید این اتفاق عجیب نیست: «با مصدومیتی که داشتم جام ملت‌ها را از دست دادم. بعد سرمربی تیم‌ ملی تغییر کرد. متاسفانه نتایجی رقم خورد که دیگر خودش گویای همه چیز بود. همان طور که قبلا گفتم و الان هم می‌گویم قسمت نبود در آن زمان در خدمت تیم‌ ملی باشم. صلاحدید کادر فنی و سرمربی تیم بود که دعوت نشوم. شاید هم تا حدودی حق داشتند که من را به تیم‌ ملی دعوت نکنند. الان می‌دانم آقای اسکوچیچ پیگیر وضعیت بازیکنان است. من تمام تلاشم را می‌کنم تا بتوانم هر روز عملکرد بهتری داشته باشم. هر زمان هم که تیم‌ ملی نیاز داشت قطعا مثل یک سرباز در خدمت آن خواهم بود.»

 

از سعید پرسیدیم آیا از این‌ که در دوره حضور ویلموتس در تیم‌ ملی نبود، خوشحال است؟ او پاسخ داد: «خوشحال که قطعا نه. من هم اتفاقا دوست داشتم آن زمان در تیم‌ ملی حاضر باشم و می‌توانستم کمک کنم ولی ایشان تصمیمات عجیب و غریب برای تیم‌ ملی کم نگرفت. از دعوت نکردن من بگیرید و خط زدن جهانبخش و چند بازیکن دیگر تا فیلم‌هایی که با فدراسیون فوتبال سر قرارداد بازی کرد. وقتی این اتفاقات را می‌بینم با خودم می‌گویم بهشت و جهنم همین دنیاست. دیر یا زود دست هر آدمی که بخواهد دروغ بگوید و دو دره بازی کند و سر دیگران کلاه بگذارد، رو می‌شود! الان همه چهره واقعی اینها را شناخته‌اند. همان‌هایی که بابت یک برد بازی تدارکاتی از ویلموتس تعریف و تمجید و حمایتش می‌کردند، الان کجا هستند؟ الان چرا نمی‌آیند دوباره از او حمایت کنند؟ چون فهمیدند که مسئولیتی بزرگ را به آدمی کوچک سپرده بودند.»

 

خیلی‌ها نگران فاصله افتادن میان نسلی هستند که کی‌روش برای فوتبال ایران ساخت. سعید هم یکی از همان بازیکنان است. او می‌گوید: «کی‌روش نسلی را به فوتبال ایران معرفی کرد که خوشبختانه همه بازیکنانش جزو نفرات خوب و موثر تیم‌های خود در طی سال‌های اخیر بودند. یک جو دوستانه و خوبی در تیم‌ ملی وجود داشت ولی خب هر چه بوده، حالا تمام شده و بحث کردن راجع به گذشته هیچ فایده‌ای ندارد. همه می‌دانیم که در این مدت چقدر درباره‌اش صحبت کرده‌ایم. فکر می‌کنم ‌همه چیز ثابت شده و نیاز به حرف زدن نیست، مخصوصا با نتایجی که مربی بعدی رقم زد و باعث شد الان استرس این را داشته باشیم به جام‌ جهانی می‌رویم یا نه؟ برای آینده فوتبال‌مان خیلی بد است که به جام‌ جهانی نرود و این قطعا به ضرر ما خواهد بود. به همین دلیل باید سعی کنیم دست به دست هم بدهیم و حمایت کنیم تا انشاءالله تیم‌ ملی به جام‌ جهانی قطر صعود کند.»

 

منبع: روزنامه جام جم

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها