10/25/2021
دوشنبه، ۰۳ آبان ۱۴۰۰
بهتر است رئیس‌جمهور و دولت با مجلس لجبازی نکنند
نادری با اشاره به اظهارات رئیس‌جمهور درباره لوایح ارسالی به قوه مقننه:

بهتر است رئیس‌جمهور و دولت با مجلس لجبازی نکنند

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: قطعا نمایندگان مجلس این روحیه را قبول ندارند و در میان مردم حضور پیدا می‌کنند؛ بهتر است رئیس جمهور و دولت با مجلس لجبازی نکنند و در طرح‌های اساسی و معیشتی که مجلس دارد، ما را حمایت کند.

اعتمادآنلاین| نماینده مردم تهران در مجلس با تأکید بر ضرورت همراهی دولت برای اجرایی شدن طرح معیشتی مجلس، تصریح کرد: دولت نمی‌تواند با ارسال لوایح فرعی، مجلس را از مسئله معیشت غافل کند.
 

احمد نادری با تأکید بر لزوم همراهی دولت در موضوع توجه به مسائل معیشتی مردم، اظهار کرد: مجلس اولویت اصلی مردم را مسئله معیشت می‌داند و بر همین اساس "طرح الزام دولت به پرداخت یارانه برای تامین کالاهای اساسی" در نشست علنی امروز مجلس با رأی بالای نمایندگان به تصویب رسید.

 

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس با بیان اینکه ضرورت دارد دولت تعامل سازنده‌ای با مجلس در زمینه اجرای این طرح معیشتی داشته باشد، تصریح کرد: اولویت امروز کشور مسئله معیشت است و بر همین مبنا مجلس در این مسیر حرکت کرده است.

 

وی با اشاره به اظهارات رئیس‌جمهور درباره لوایح ارسالی به قوه مقننه و ضرورت تصویب آن‌ها در مجلس، گفت: قطعا لوایح مد نظر دولت نیز در دستور کار مجلس نیز قرار دارد ولی مجلس با اولویت‌بندی مسائل به این لوایح خواهد پرداخت کمااینکه بخش عمده‌ای از دستور کار مجلس تا به امروز نیز بررسی همین لوایح بوده است. 

 

نادری تأکید کرد: اگر دولت فکر می‌کند که می‌تواند با ارسال 60 تا 70 لوایح به مجلس، وقت نمایندگان را به این مسائل بگذارند تا مجلس از مشکلات اساسی مردم غافل شود، یک خیال خام است و دولت باید بداند امروز اولویت برای ما، فقط بهبود وضعیت معیشتی مردم است.

بارها شاهد کارشکنی دولت در تدوین لایحه معیشتی به بهانه‌های مختلف بودیم

 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یادآور شد: در مراحل تنظیم و تدوین طرح معیشتی برای مردم نیز بارها شاهد کارشکنی دولت بودیم و نمایندگان قوه مجریه با بهانه قرار دادن کمبود منابع، بارها نسبت به این طرح موضع مخالف گرفتند درحالیکه منابع لازم در این طرح نیز پیش‌بینی شده است.

 

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با تأکید بر اینکه ضرورت دارد رئیس‌جمهور در میان مردم حضور پیدا کند و از مشکلات مردم باخبر شود، گفت: آقای روحانی باید از کاخ سعدآباد خارج شوند و در محله‌های هرندی، میدان شوش و حتی میدان انقلاب حضور یابند تا از نزدیک با مشکلات مردم آشنا شوند، نشستن در کاخ‌ها به دور از روحیه مردمی و جهادی انقلاب اسلامی است.

 

دولت نباید با مجلس لجبازی کند

 

وی تصریح کرد: قطعا نمایندگان مجلس این روحیه را قبول ندارند و در میان مردم حضور پیدا می‌کنند؛ بهتر است رئیس‌جمهور و دولت با مجلس لجبازی نکنند و در طرح‌های اساسی و معیشتی که مجلس دارد، ما را حمایت کند. ضمن اینکه اگر دولت طرح معیشتی برای بهبود اوضاع دارد، می‌تواند به مجلس ارائه کند تا مجلس فوراً به آن رسیدگی کند.

 

منبع: خانه ملت

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها