11/25/2020
چهارشنبه، ۰۵ آذر ۱۳۹۹
خشونت، محکوم و توهین به مقدسات تهدید آزادی و سلب کرامت است
اعلامیه جمع نیروهای خط امام:

خشونت، محکوم و توهین به مقدسات تهدید آزادی و سلب کرامت است

در پی اعلام مواضع رئیس جمهور فرانسه مجمع نیروهای خط امام با صدور بیانیه ای ضمن مذموم دانستن ارتکاب قتل، توهین به مقدسات را در تضاد با مواد اعلامیه جهانی حقوق بشر اعلام کرده است.

اعتمادآنلاین| در پی اعلام مواضع رئیس جمهور فرانسه مجمع نیروهای خط امام با صدور بیانیه ای ضمن مذموم و محکوم دانستن ارتکاب قتل و خشونت از سوی هرکس و ذیل هر نامی ، توهین به مقدسات را در تضاد با مواد اعلامیه جهانی حقوق بشر و موجب تهدید آزادی و سلب کرامت دیگران ارزیابی کرده است.
 
متن کامل بیانیه به این شرح است…

 

 

تداوم توهین‌ها و هتک حرمت‌ها به ساحت قدس نبوی(ص) در برخی کشورهای اروپایی به بهانه دفاع از آزادی بیان، و تلاش برای ارائه چهره‌ای خشن از مسلمانان که اوج آن را در ظهور و بروز داعش شاهد بوده‌ایم، نشان از جریان پیچیده‌ای دارد که نه تنه مبارزه با اسلام که فروپاشی همه ارزش‌های انسانی و توحیدی در طول تاریخ را هدف قرار داده است.

 

بجاست همه بیاندیشند که در وضع اسف‌بار فعلی هر کس چه میزان سهم دارد؟ بی‌تردید قتل و خشونت از سوی هرکس و ذیل هر نامی که صورت بگیرد، مذموم و محکوم است، لکن اصرار بر تکرار رفتاری که خشم مسلمانان را برانگیخته و دل‌های آن‌ها را جریحه‌دار می‌کند، چه معنایی دارد؟

 

آیا رئیس جمهور فرانسه که نمایندگی همه شهروندان کشورش و از جمله مسلمانان را برعهده دارد، خود را در برابر آنان مسئول نمی‌داند؟ آیا این شیوه رفتار، نوعی دوگانگی و تبعیض در حفظ حقوق شهروندان نیست؟ چرا تدبیری برای اصلاح این روند اتخاذ نشد؟


مجمع نیروهای خط امام، ضمن محکومیت مواضع اخیر رئیس جمهور فرانسه، ضروری می‌داند این مهم را یادآور شود که اگر سران کشورهای غربی ‌مدعی حمایت‌ از آزادی ‌و اصول ‌حقوق‌ بشر هستند باید به‌ لوازم ‌آن ‌نیز پایبند باشند.

 

توهین به مقدسات، در تضاد با مواد اعلامیه جهانی حقوق بشر، موجب تهدید آزادی و سلب کرامت دیگران خواهد شد و تبعات آن متوجه همه کسانی است که از این مهم غفلت می‌کنند.

 

مجمع نیروهای خط امام

 

منبع: ایلنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها