1/22/2021
جمعه، ۰۳ بهمن ۱۳۹۹
درخواست نمایندگان برای تحقیق و تفحص از سازمان برنامه و بودجه بررسی می‌شود

درخواست نمایندگان برای تحقیق و تفحص از سازمان برنامه و بودجه بررسی می‌شود

کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس طی هفته آینده ضمن بررسی درخواست عده‌ای از نمایندگان برای انجام تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان برنامه و بودجه، گزارش دیوان محاسبات کشور درباره عملکرد مالی 1398 مجلس را مورد رسیدگی قرار خواهد داد.

اعتمادآنلاین| کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس طی هفته آینده ضمن بررسی درخواست عده‌ای از نمایندگان برای انجام تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان برنامه و بودجه، گزارش دیوان محاسبات کشور درباره عملکرد مالی 1398 مجلس را مورد رسیدگی قرار خواهد داد.

 

کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی هفته آینده در روزهای یکشنبه و دوشنبه (11 و 12 آبان) جلسه دارد.

 

این کمیسیون روز یکشنبه عصر از ساعت 13:30 دقیقه تا 16 ضمن رسیدگی به گزارش دیوان محاسبات کشور در خصوص عملکرد مالی 1398 مجلس شورای اسلامی در اجرای جزء(2) تبصره(1) ماده(51) آیین‌نامه داخلی مجلس، بودجه پیشنهادی سال 1400 دیوان محاسبات کشور در اجرای ماده(9) قانون دیوان را بررسی خواهد کرد.

 

کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس همچنین در روز دوشنبه عصر، ضمن بررسی درخواست عده‌ای از نمایندگان مبنی بر انجام تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان برنامه و بودجه، ادامه رسیدگی به طرح یک فوریتی حذف بند(ن) تبصره(6) قانون بودجه سال 1399 کل کشور و رسیدگی به لایحه نحوه پرداخت هزینه دادرسی دستگاه‌های اجرائی را در دستور کار خود دارد.

 

همچنین کمیته برنامه‌ریزی، آمایش و آمار این کمیسیون در روزهای یکشنبه و دوشنبه به آسیب‌شناسی برنامه ششم توسعه و ارزیابی عملکرد امور، فصول و استان‌ها در بودجه سنواتی طی برنامه ششم توسعه خواهد پرداخت.

 

کمیته اقتصادی هم در روز یکشنبه به بررسی لایحه نحوه واگذاری اموال، تاسیسات، ماشین‌الات و هرگونه مالکیت مربوط به تاسیسات آب و فاضلاب (فرعی) و لایحه اصلاح ماده(14) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران (فرعی) می‌پردازد.

 

کمیته دیوان محاسبات، امور مالی و اموال مجلس این کمیسیون هم در روز دوشنبه طرح اصلاح قانون دیوان محاسبات کشور را در دستور کار خود دارد.

 

منبع: ایلنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها