4/10/2021
شنبه، ۲۱ فروردین ۱۴۰۰
در مجمع نمایندگان تهران با هیات رئیسه شورای شهر تهران چه گذشت؟

در مجمع نمایندگان تهران با هیات رئیسه شورای شهر تهران چه گذشت؟

علی خضریان، سخنگوی مجمع نمایندگان تهران از نشست مشترک امروز اعضای این مجمع و هیات‌رئیسه شورای اسلامی شهر تهران در خصوص مسائل و مشکلات کلان‌شهر تهران به ویژه مشکلات مرتبط با مسائل بودجه‌ای، زیرساخت‌های شهری، اصلاح ساختار شورا و اعتبارات مورد نیاز برای موضوع کاهش آلودگی در مجلس خبر داد.

اعتمادآنلاین| علی خضریان، سخنگوی مجمع نمایندگان تهران در خصوص جلسه امروز مجمع نمایندگان تهران با هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران گفت: در ابتدای این جلسه اعضای شورای شهر نکات موردنظر خود را به اختصار مطرح کردند که عمده صحبت‌ها در مورد عدم تخصیص بودجه کامل 30 هزار میلیارد تومانی شهرداری با وجود 2 برابر شدن هزینه‌ها و لزوم پیش‌بینی درآمد پایدار برای شهرداری‌ها با توجه به رشد حدود 87 درصدی جامعه شهری، توجه به قوانین مرتبط با ایمن‌سازی ضوابط ساختمان‌ها، خروج پادگان‌ها از حریم مرکزی شهرها و اختصاص بودجه 17 هزار میلیارد تومانی برای کاهش 20 درصدی آلودگی هوا بود.

 

وی افزود: در ادامه جلسه نمایندگان محترم تهران نیز نگرانی‌ها و دغدغه خود در خصوص نحوه مدیریت کلان شهر تهران و برخی انتقادها نسبت به شرایط فعلی را مطرح کردند. استفاده از ظرفیت شورای عالی استان‌ها برای ارائه لوایح مرتبط با مدیریت شهری و پرهیز از رویکرد سیاسی در اداره شهر از نکاتی بود که نمایندگان به اعضای شهر شورای تهران متذکر شدند.

 

نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس ادامه داد: توجه به مقاوم‌سازی اطراف تهران و لزوم برنامه‌ریزی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی شهر تهران و همچنین توجه به بحث پسماند و امکان بهره‌گیری از تکنولوژی‌های نوین برای بازیافت پسماند از دیگر نکاتی بود که باید به آن توجه کرد. همچنین ظرفیت‌های شهرداری مناطق به عنوان بازوی اجرای شهرداری و شورای شهر فرصتی است که در اختیار نمایندگان شوراست که باید از آن استفاده بهتری شود و به جای افزایش تعداد نمایندگان شورای شهر که شاید آسیب‌زا باشد، از این توان اجرایی برای بهبود اوضاع شهر تهران می‌توان بهره جست.

 

خضریان در پایان خاطرنشان کرد: مقرر شد جلسات مجمع نمایندگان تهران به صورت کارگروه‌های تخصصی و یا به صورت عمومی تداوم داشته باشد، همچنین مسائل مرتبط با ویروس کرونا و نگرانی‌هایی در این خصوص نیز در کارگروه‌های مرتبط پیگیری و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

 

منبع: ایلنا 

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها