1/20/2021
چهارشنبه، ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
استعفای نخست‌وزیر، حرف معترضان دولت و پارلمان ارمنستان

استعفای نخست‌وزیر، حرف معترضان دولت و پارلمان ارمنستان

معترضان در ارمنستان صبح امروز (سه‌شنبه) به سمت ساختمان دولت و پارلمان یورش برده، شیشه‌ها و وسایل داخل آن را شکسته و خواستار استعفای نخست‌وزیر کشورشان شدند. آن‌ها به آتش‌بس جدید اعتراض دارند.

اعتمادآنلاین| به دنبال عقد آتش‌بس جدیدی که به امضای رهبران روسیه، جمهوری ‌آذربایجان و نخست‌وزیر ارمنستان رسید، موج جدیدی از ناآرامی ایروان، پایتخت ارمنستان را فرا گرفت.

 

براساس گزارش رسانه‌ها، هزاران تن در مرکز ایروان تجمع کرده و گروه دیگری از معترضان به سمت ساختمان دولت رفته، شیشه‌ها را شکستند و به وسایل داخلی آن خسارت وارد آوردند. در همین حال رئیس مجمع ملی ارمنستان مورد ضرب و جرح معترضانی قرار گرفت که خواستار استعفای نیکول پاشینیان، نخست‌وزیر ارمنستان بودند.

 

براساس اعلام پاشینیان، هیچ راهی جز امضای اعلامیه مشترک برای کاهش خصومت‌ها در قره‌باغ وجود نداشت. براساس این توافق، جمهوری آذربایجان و ارمنستان به اقداماتشان پایان داده، به تبادل زندانیان پرداخته و به نیروهای صلحبان روسیه اجازه می‌دهند تا در منطقه قره‌باغ مستقر شوند.

 

حزب  اپوزیسیون ارمنستان موسوم در حال جمع‌آوری امضاست تا جلسه فوق‌العاده‌ای در پارلمان برای لغو مشارکت ایروان در توافق‌ آتش‌بس جدید تشکیل شود.

 

براساس گزارش اسپوتنیک، هزاران تن از معترضان در ایروان همچنین به سمت ساختمان پارلمان حرکت کردند و خواستار تشکیل دولت جدید و لغو مشارکت ارمنستان در این آتش‌بس جدید شدند. پاشینیان هم در پیامی اعلام کرد: تمام سازمان‌دهندگان جرایم امروز مجازات خواهند شد.

 

نخست‌وزیر ارمنستان در پیام خود همچنین گفت: تصمیم برای امضای این اعلامیه آتش‌بس بر اساس ارزیابی‌های مردم بود که به خوبی از اوضاع نظامی باخبرند. تمام معترضان به خانه بروند. تمام کسانی که مرا باور دارند و به ما اعتماد دارند، برای یک مبارزه آماده شوند. تردیدی نداشته باشید که ما صادقانه عمل کردیم. طوری عمل نکرده‌ام که پاسخی به سوالات در مقابل سرزمینم و مردم کشورم نداشته باشم.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها