3/7/2021
یکشنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹
توزیع برنج وارداتی آغاز شد
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت:

توزیع برنج وارداتی آغاز شد

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران اعلام کرد که توزیع 5000 تن سهمیه برنج وارداتی به قیمت هر کیلو 18 هزار و 500 تومان برای عرضه در خرده فروشی‌ها در سطح استان تهران آغاز شده است.

اعتمادآنلاین| مجتبی شیر قاضی، با اشاره به مصوبه صد و دهمین کارگروه ستاد تنظیم بازار کشور مبنی بر اختصاص و توزیع برنج وارداتی توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران، اظهار کرد: توزیع 5000 تن سهیمیه برنج وارداتی (هندی 1121) در کیسه های 10 کیلویی به قیمت هر کیلو 18 هزار و 500 تومان برای عرضه در خرده فروشی ها در سطح استان تهران آغاز شده است.  

 

به گفته وی توزیع در تهران و شهرستان‌های تابعه در شبکه‌های منتخب شامل فروشگاهای زنجیره‌ای، سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری و صنوف منتخب انجام می‌شود.  

 

توزیع روغن نباتی و مرغ تا تثبیت قیمت‌ها ادامه دارد

 

این مقام مسئول همچنین اعلام کرد که توزیع کالاهای اساسی از جمله روغن نباتی و مرغ منجمد نیز انجام شده و تا تثبیت قیمت‌ها ادامه خواهد داشت.

 

اواخر شهریورماه بود که عرضه روغن جامد در فروشگاه ها کم شد و قیمت آن نیز افزایش یافت. کمتر از یک ماه بعد نیز روغن مایع در بازار کمیاب شد؛ به طوری که این کالا یا در مغازه‌ها و فروشگاه‌های بزرگ نبود یا به هرنفر تنها یک روغن فروخته می شد.  اگر چه بنا بر وعده مسئولان مربوطه قرار بود از هفته گذشته روغن در بازار توزیع و مشکل این کالای پرمصرف حل شود  اما به نظر می رسد این وعده به ویژه در بخش روغن جامد هنوز به طور کامل عملیاتی نشده است.

 

تا پایان سال 33 هزار تن شکر مصرف خانوار در تهران توزیع می‌شود

 

شیرقاضی همچنین از تخصیص شکر مورد نیاز تا پایان سال جاری از محل تولید داخل خبر داد و گفت که تا پایان سال 33 هزار تن شکر مصرف خانوار در تهران توزیع می‌شود.

 

وی با بیان اینکه نرخ مصوب مصرف کننده در قالب بسته بندی یک کیلو گرمی 8700  تومان است که پیش‌تر از سوی سازمان حمایت مصرف کنندگان وتولیدکنندگان اعلام شده بود،  تاکید کرد که نظارت لازم جهت عرضه در شبکه‌های توزیع شامل فروشگاه‌های زنجیره‌ای سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری فروشگاه‌ها وتعاونی‌های مصرف و رعایت قیمت‌های مصوب توسط بازرسان سازمان صمت و اتاق اصناف وتعزیرات حکومتی انجام می‌شود.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها