3/7/2021
یکشنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹
ترخیص اخیر برنج خارجی تاثیری بر بازار نداشت
دبیرکل اتحادیه بنکداران:

ترخیص اخیر برنج خارجی تاثیری بر بازار نداشت

دبیرکل اتحادیه بنکداران اعلام کرد: قیمت برنج خارجی در سطح عمده فروشی همچنان ثابت مانده و کاهش قیمتی مشاهده نشده است.

اعتمادآنلاین| قاسمعلی حسنی در پاسخ به این سوال که با توجه به ترخیص اخیر 91 هزارتن برنج از گمرک و بنادر طبق  آخرین اظهارات گمرک آیا این مقدار برنج وارد بازار شده و قیمت برنج خارجی تغییر کرده است؟ اظهار کرد: قیمت برنجهای وارداتی همچنان ثابت مانده و در حال حاضر در سطح عمده فروشی قیمت آن از 21 هزار و 500 تومان تا 22 هزار تومان است و کاهش قیمتی در بازار مشاهده نکرده ایم.

 

وی ادامه داد: بازار این کالا دچار بیم و امید و بلاتکلیفی شده است. خریداران تمایلی به خرید ندارند و فروشنده ها نیز نمی خواهند ضرر کنند و منتظر آینده هستند. به نظر می رسد تا پایان امسال این شرایط ادامه داشته باشد.

 

دبیرکل اتحادیه بنکداران اضافه کرد: از اول سال تاکنون حدود 200 درصد افزایش قیمت برنج خارجی داشتیم که علت آن افزایش نرخ ارز، وابستگی بنکداران و واردکنندگان به بانک مرکزی جهت تخصیص ارز، سودجویی، گرانفروشی از تولید تا توزیع است.

 

وی همچنین به وضعیت روغن جامد در بازار اشاره کرد و گفت: هنوز روغن جامد 4.5کیلویی مصرف خانوار و روغن جامد 16 کیلویی مورد استفاده در صنعت شیرینی، شکلات و کارخانه ها توزیع نشده است. البته وعده توزیع داده شده و منتظر آن هستیم. در بخش روغن مایع نیز مشکلی وجود ندارد و در فروشگاه های زنجیره ای در حال توزیع است.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها