1/22/2021
جمعه، ۰۳ بهمن ۱۳۹۹
انتقاد رئیس سازمان ثبت اسناد از بی‌توجهی به سامانه شناسایی اموال محکومٌ علیه

انتقاد رئیس سازمان ثبت اسناد از بی‌توجهی به سامانه شناسایی اموال محکومٌ علیه

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: با وجود تدوین آئین‌نامه آن از سوی دولت و فراهم کردن زیرساخت‌های آن توسط مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه، دستگاه‌های دولتی به این تکلیف قانونی عمل نمی‌کنند و بانک‌ها نیز تاکنون وظایف خود در این زمینه را انجام نداده‌اند.

اعتمادآنلاین| رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با انتقاد از بی‌توجهی به سامانه شناسایی اموال محکومٌ علیهم گفت که دستگاه‌های دولتی به این تکلیف قانونی عمل نمی‌کنند و بانک‌ها نیز تاکنون وظایف خود در این زمینه را انجام نداده‌اند.

 

خداییان، رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در جلسه شورای عالی قوه قضاییه با اشاره به تکلیف قانونی برنامه ششم توسعه برای ایجاد «سامانه شناسایی اموال محکومٌ علیهم»، گفت: با وجود تدوین آئین‌نامه آن از سوی دولت و فراهم کردن زیرساخت‌های آن توسط مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه، دستگاه‌های دولتی به این تکلیف قانونی عمل نمی‌کنند و بانک‌ها نیز تاکنون وظایف خود در این زمینه را انجام نداده‌اند.

 

وی افزود: تسریع در راه‌اندازی‌ سامانه‌ها، نقش مهمی در اجرای احکام مدنی و مفاد اسناد رسمی دارد.

 

رئیس قوه قضاییه نیز در واکنش به این گزارش تأکید کرد: اگر در متن قانون الزام وجود دارد که بانک‌ها و بخش‌های مختلف باید این کار را انجام دهند، حتماً باید پیگیری شود تا قانون اجرا شود.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها