1/25/2021
دوشنبه، ۰۶ بهمن ۱۳۹۹
مایک پمپئو تلویحاً ریاست‌جمهوری جو بایدن را پذیرفت

مایک پمپئو تلویحاً ریاست‌جمهوری جو بایدن را پذیرفت

وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه‌ای به صورت تلویحی اعتراف کرد که جو بایدن نامزد دموکرات، رئیس‌جمهور بعدی آمریکا در کاخ سفید خواهد بود.

اعتمادآنلاین| درشرایطی که دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا از زمان اعلام نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری سوم نوامبر 2020 (13 آبان) تاکنون به شکست در مقابل جو بایدن نامزد دموکرات اعتراف نکرده است، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا تلویحاً ریاست‌جمهوری جو بایدن را پذیرفت.

 

وی در سفر خود به پاریس در مصاحبه با روزنامه فرانسوی فیگارو تصریح کرد که به قانون اساسی آمریکا ایمان کامل دارد و انتظار دارد که «روند انتقال انجام خواهد گرفت».

 

پامپئو در آغاز تور 10 روزه خود به هفت کشور روز گذشته وارد پاریس شد و درباره انتخابات آمریکا تصریح کرد که نیازی نیست که همپیمانان آمریکا نگران باشند.

 

وی در این خصوص توضیح داد: «من کاملاً اطمینان دارم که طی روزها و هفته‌های آتی مشخص خواهد شد که ما تا چه اندازه به چارچوب قانون اساسی این انتخابات پایبند هستیم».

 

پامپئو سپس به روند انتقال قدرت نیز اشاره کرد و گفت: «فرایند انتقال قدرت انجام می‌گیرد و تعهدات داخلی و خارجی ما مورد احترام قرار خواهد گرفت».

 

بنا بر گزارش روزنامه انگلیسی ایندیپندنت، پمپئو در حالی چنین اظهاراتی را مطرح کرده است که هفته گذشته از سؤالی درباره انتقال قدرت بسیار به خشم آمد.

 

وی در پاسخ به سؤالی درباره فرایند گذار تصریح کرده بود که اطمینان دارد «انتقال آرام قدرت به دولت دوم ترامپ انجام خواهد گرفت».

 

منبع: انتخاب

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها