1/26/2021
سه شنبه، ۰۷ بهمن ۱۳۹۹
جهانگیری موافقتنامه تأسیس مرکز منطقه‌ای مدیریت خطرپذیری زلزله ابلاغ شد

جهانگیری موافقتنامه تأسیس مرکز منطقه‌ای مدیریت خطرپذیری زلزله ابلاغ شد

معاون اول رئیس‌جمهوری، مصوبه مربوط به صدور مجوز امضای موافقتنامه تأسیس مرکز منطقه‌ای آموزشی و پژوهشی مدیریت خطرپذیری و تاب‌آوری زلزله برای غرب و مرکز آسیا را ابلاغ کرد.

اعتمادآنلاین| با امضای اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهوری مصوبه مربوط به صدور مجوز امضای موافقتنامه تأسیس مرکز منطقه‌ای آموزشی و پژوهشی مدیریت خطرپذیری و تاب‌آوری زلزله برای غرب و مرکز آسیا ابلاغ شد.

 

هیات وزیران در جلسه بیست و هشتم آبان 1399، با صدور مجوز به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای مذاکره، پاراف و امضای موقت موافقتنامه بین جمهوری اسلامی ایران و سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد درخصوص تأسیس مرکز منطقه‌­ای آموزشی و پژوهشی مدیریت خطرپذیری و تاب­‌آوری زلزله برای غرب و مرکز آسیا موافقت کرد.

 

هدف اصلی مرکز یاد شده، کمک به کشورهای واقع در غرب و مرکز آسیا در زمینه مدیریت کاهش ریسک زلزله و توسعه روش‌ها مناسب جهت ایجاد تاب‌آوری نسبت به زلزله‌های احتمالی براساس خصوصیات فیزیکی، اجتماعی - اقتصادی و فرهنگی است و به شکل یک بستر پژوهشی و آموزشی در زمینه پیشگیری و آمادگی عمل می‌کند.

 

همچنین تأکید اصلی فعالیت‌های این مرکز بر انجام تحقیقات، برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی، ارایه توصیه‌های سیاستگذاری، تسهیل انتقال فناوری و ترویج همکاری و تبادل تجربیات منطقه‌ای است.

 

منبع: ایرنا 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها