1/25/2021
دوشنبه، ۰۶ بهمن ۱۳۹۹
کاهش 10 درصدی آمار کرونا در دی ماه
معاون کل وزارت بهداشت پیش‌بینی کرد:

کاهش 10 درصدی آمار کرونا در دی ماه

ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت، گفت: هدف گیری ما برای یک ماه آینده، کاهش 10 درصدی موارد مرگ و میر بیماران کرونایی است.

اعتمادآنلاین| ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت، گفت: بررسی آثار محدودیت‌ها زمان بر است و برای کاهش میزان بستری‌ها به دو تا سه هفته و همچنین برای کاهش موارد فوتی حداقل یک ماه تا 5 هفته زمان لازم است.

 

وی گفت: به طور قطع نتیجه محدودیت‌ها مثبت خواهد بود، اما آثار حداکثری بستگی به میزان همکاری مردم و رعایت دستورالعمل‌ها در سطح خانواده و پرهیز از دورهمی‌ها دارد.

 

حریرچی افزود: هدف گیری ما برای محدودیت‌ها این است که برای یک ماه یعنی تا یکم دی موارد ابتلاء 30 درصد کاهش یابد و موارد مرگ و میر نیز 10 درصد کمتر شود.

 

وی ادامه داد: تولید انبوه واکسن، زمانبر و هزینه بر است و حتی واکسنی که اکنون در شرکت فایزر در حال تولید است نیاز به یک زنجیره سرد 70 درجه دارد که توزیع آن را در سطح جهان دشوار می‌کند.

 

حریرچی گفت: به طور قطع تا دو سال آینده تولید و توزیع واکسن مؤثر برای اکثر کشورهای دنیا ممکن نیست و چاره‌ای جز رعایت دستورالعمل‌ها نداریم.

 

معاون کل وزارت بهداشت افزود: با وجود واکسن هم حداقل تا دو سال آینده شیوه نامه‌های بهداشتی باید رعایت شود.

 

حریرچی گفت: حتی پس از تأیید واکسن‌ها و تزریق آن به 60 تا 70 درصد مردم، شیوه نامه‌های بهداشتی ضد کرونا حداقل تا 2 سال دیگر باید رعایت شود.

 

منبع: مهر

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها