5/10/2021
دوشنبه، ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰
ناوشکن تمام ایرانی دنا به زودی به نیروی دریایی ارتش تحویل داده می‌شود
امیر حاتمی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح:

ناوشکن تمام ایرانی دنا به زودی به نیروی دریایی ارتش تحویل داده می‌شود

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: بی‌شک این پیشرفت‌های خیره‌کننده در چند دهه اخیر مرهون این تفکر و نگرش انقلابی است و با همین جهت‌گیری در آینده نزدیک، ناوشکن تمام ایرانی دنا را که به لحاظ امکانات و تجهیزات و عملکرد متفاوت از ناوشکن‌های هم‌نسل خود است، تحویل نیروی دریایی ارتش خواهیم داد.

اعتمادآنلاین| وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از رونمایی و تحویل ناوشکن تمام ایرانی دنا در آینده نزدیک به نیروی دریایی ارتش خبر داد و گفت: این ناوشکن به لحاظ امکانات و تجهیزات و عملکرد، متفاوت از ناوشکن‌های هم نسل خود است.

 

از روابط عمومی وزارت دفاع؛ امیر سرتیپ حاتمی در مراسم بزرگداشت هفته بسیج که به صورت ویدئوکنفرانس و ارتباط تصویری با حدود 80 مرکز وزارت دفاع در سراسر کشور برگزار شد، گفت: ما پیرو فرماندهی هستیم که در مناسبت‌های مختلف ازجمله عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالحسین(ع)، ضمن بکارگیری تمامی اصول بهداشتی و رعایت پروتکل‌ها، برنامه‌های خود را به صورت دقیق پیش می‌بردند.

 

وی با درود به ارواح طیبه شهدا، امام شهدا و بسیجیان شهیدی که در سنگرهای مختلف جمهوری اسلامی از دفاع مقدس تا امدادرسانی و خدمات‌رسانی به آحاد جامعه نقش‌آفرینی کرده‌اند، گفت: تشکیل بسیج مستضعفین یک ابتکار بی‌بدیل از جانب امام راحل عظیم‌الشأن بود که مبتنی بر اندیشه انقلاب و اسلام شکل گرفت.

 

وزیر دفاع ادامه داد: امام (ره) زمانی دستور بسیج مستضعفین را صادر کرد که ماجرای لانه جاسوسی در سیزدهم آبان ماه سال 1358 رخ داد و پس از آن بود که امام عظیم‌الشان در پنجم آذر سال 1358 با دستور تشکیل بسیج مستضعفین یک قدرت نمایی بزرگ را در مقابل آمریکایی‌ها طراحی کردند و با دستور تشکیل بسیج عملاً تهدیدات آمریکایی‌ها را به فرصت تبدیل کرد به‌گونه‌ای که شیطان بزرگ آمریکا با این تصمیم تاریخی به قدرت نرم جمهوری اسلامی ایران پی برد.

 

امیر حاتمی با بیان نقش‌آفرینی‌های گسترده بسیج در تمامی آوردگاه‌های جمهوری اسلامی با اشاره به تعریف فرمانده معظم کل قوا از بسیج و بسیجی گفت: بسیج صرفاً عضویت در سازمانی با این عنوان نیست؛ و هریک از آحاد جامعه چنانچه با احساس مسئولیت و ایمان راسخ اقدامی را در راستای ارزش‌های اسلام و انقلاب انجام دهند بسیجی هستند و به معنای واقعی کلمه بسیج یعنی آمادگی و حضور در سنگری که اسلام و قرآن به آن نیاز دارد.

 

وی با بیان اینکه پس از گذشت 4 دهه از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، شجره طیبه بسیج به درخت تنومندی تبدیل شده است، گفت: امروز در عرصه‌های مختلف مجاهدت، ایثار، ازخودگذشتگی، امدادرسانی به محرومان، کمک به حوزه درمان و مقابله با ویروس کرونا شاهد اقدامات بسیج هستیم و ثمره این تفکر و اندیشه مقدس روزبه‌روز پربارتر خواهد شد.

 

وزیر دفاع با بیان اینکه در حوزه دفاع با سخت‌ترین و خصمانه‌ترین تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی مواجه بودیم گفت: در همین دوران، موثرترین و کارآمدترین تجهیزات دفاعی را طراحی، تولید و تحویل نیروهای مسلح دادیم و این دستاوردها یادآور فرمایش نورانی امام راحل است که می فرماید اگر تفکر بسیجی در کشور طنین‌انداز شود دشمن نخواهد توانست به اهداف شوم خود دست یابد.

 

وی با بیان اینکه وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح یک وزارتخانه انقلابی با تفکرات و اندیشه‌های ناب بسیجی است، افزود: این سازمان با تمام توان به پیشرفت و تعالی خود ادامه می دهد و بی‌شک این پیشرفت‌های خیره‌کننده در چند دهه اخیر مرهون این تفکر و نگرش انقلابی است و با همین جهت‌گیری در آینده نزدیک ناوشکن تمام ایرانی دنا را که به لحاظ امکانات و تجهیزات و عملکرد متفاوت از ناوشکن‌های هم نسل خود است؛ تحویل نیروی دریایی ارتش خواهیم داد.

 

در این مراسم با اهدای لوح تقدیر از خانواده شهدای مدافع سلامت قدردانی شد.

 

منبع: ایرنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها