1/23/2021
شنبه، ۰۴ بهمن ۱۳۹۹
گفتگوی تلفنی بایدن و دبیر کل ناتو

گفتگوی تلفنی بایدن و دبیر کل ناتو

دبیر کل ناتو روز دوشنبه در گفت‌وگوی تلفنی با رئیس جمهور منتخب آمریکا از حمایت‌های دیرینه وی از ناتو تشکر کرد. دبیرکل ناتو همچنین به جو بایدن گفت که منتظر همکاری نزدیک با او برای تقویت بیشتر پیوند بین آمریکای شمالی و اروپا و آماده شدن برای برگزاری نشست سال آینده سران ناتو است.

اعتمادآنلاین| دبیر کل ناتو در رایزنی با نامزد دموکرات انتخابات آمریکا بر اهمیت تداوم روابط دوجانبه و حمایت ایالات متحده از ناتو تاکید کرد.

 

دبیر کل ناتو روز دوشنبه در گفت‌وگوی تلفنی با نامزد دموکرات انتخابات آمریکا از حمایت‌های دیرینه وی از ناتو تشکر کرد.

 

به نوشته وبگاه رسمی ناتو ینس استولنتبرگ دبیرکل ناتو در گفت‌وگوی تلفنی با جو بایدن فرد پیروز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا انتخاب او به عنوان رئیس جمهور آینده ایالات متحده و کامالا هریس معاون وی را تبریک گفت.

 

استولتنبرگ در این گفت‌وگو از حمایت‌های دیرینه بایدن از ناتو و روابط با کشورهای دو سوی اقیانوس اطلس تشکر کرد. طرفین در این گفت‌وگو بر اهمیت روابط دوجانبه به عنوان سنگ بنای امنیت جمعی تاکید کردند.

 

دبیرکل ناتو همچنین به جو بایدن گفت که منتظر همکاری نزدیک با او برای تقویت بیشتر پیوند بین آمریکای شمالی و اروپا و آماده شدن برای برگزاری نشست سال آینده سران ناتو است.

 

دبیرکل ناتو اخیرا از تصمیم دولت کنونی آمریکا در کاهش شمار نیروهایش در افغانستان انتقاد کرد.

 

استولنتبرگ بعد از گزارش‌ها درباره قصد رئیس‌جمهور آمریکا برای صدور فرمانی به منظور تسریع خروج نیروهای این کشور از عراق و افغانستان، هشدار داد این نهاد نظامی ممکن است به دلیل خروج زودهنگام از افغانستان مجبور به پرداخت هزینه‌ای سنگین شود. 

 

چندی قبل نیز خبرگزاری رویترز در تحلیلی نوشت، بایدن بار دیگر (آمریکا) را به توافق اقلیمی پاریس برخواهد گرداند و ائتلاف‌هایی از قبیل ناتو را تقویت خواهد کرد اقداماتی که به گفته او آسیب‌های وارد شده به رهبری و اعتبار آمریکا (در جهان) توسط ترامپ را برطرف خواهد کرد.

 

منبع: انتخاب

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها