1/22/2021
جمعه، ۰۳ بهمن ۱۳۹۹
دولت راستگرای محافظه کار لهستان هنوز به بایدن تبریک نگفته است

دولت راستگرای محافظه کار لهستان هنوز به بایدن تبریک نگفته است

وزیر امور خارجه لهستان امروز (سه‌شنبه) گفت، این کشور پیش از به رسمیت شناختن جو بایدن به عنوان رئیس جمهور جدید آمریکا منتظر است که ببیند وضعیت سیاسی و حقوقی در آنجا چطور پیش می‌رود.

اعتمادآنلاین| وزیر امور خارجه لهستان امروز (سه‌شنبه) گفت، این کشور پیش از به رسمیت شناختن جو بایدن به عنوان رئیس جمهور جدید آمریکا منتظر است که ببیند وضعیت سیاسی و حقوقی در آنجا چطور پیش می‌رود.

 

به نقل از خبرگزاری رویترز، پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر آمریکا برای دولت راستگرای محافظه کار لهستان که اهمیت زیادی برای روابطش با دونالد ترامپ قائل بوده و وعده استقرار دائمی نظامیان آمریکا در آنجا را به دست آورد خوشایند نیست.

 

دولت دونالد ترامپ بعد از چند هفته کمپین حقوقی بی حاصل سرانجام روز دوشنبه اجازه به شروع فرآیند انتقال قدرت به جو بایدن را داده و دسترسی او به گزارش‌ها و اعتبارات را فراهم کرد.

 

رئیس جمهور لهستان به بایدن از بابت یک کمپین موفق ریاست جمهوری تبریک گفته اما هنوز ورشو به صورت رسمی او را به عنوان رئیس جمهور بعدی آمریکا به رسمیت نشناخته است.

 

زبیگنیو رائو، وزیر امور خارجه لهستان در پاسخ به سوالی درباره اینکه لهستان چه زمانی این کار را خواهد کرد گفت، کالج الکترال آمریکا که به طور رسمی رئیس جمهور را انتخاب می کند تا 14 دسامبر نشستی نخواهد داشت و چالشهای حقوقی ممکن است تا زمان آغاز به کار دولت جدید در 20 ژانویه ادامه یابند.

 

او در اظهاراتش خطاب به یک شبکه رادیویی گفت: این بستگی به تحولات سیاسی و حقوقی در خود آمریکا دارد.

 

منبع: انتخاب

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها