1/27/2021
چهارشنبه، ۰۸ بهمن ۱۳۹۹
جلوگیری از ترخیص 400 کانتینر لوازم خانگی خارجی به منظور حمایت از تولید ملی
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان خبر داد:

جلوگیری از ترخیص 400 کانتینر لوازم خانگی خارجی به منظور حمایت از تولید ملی

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از اقدام به موقع دستگاه قضایی در ممانعت از ترخیص محموله 400 کانتینری لوازم خانگی خارجی با هدف حمایت از تولید ملی خبر داد.

اعتمادآنلاین| علی صالحی اعلام کرد: بنا بر گزارش گمرک و سازمان اطلاعات سپاه، شرکتی که واردکننده لوازم خانگی یکی از برند‌های معروف کشور آلمان بود، 400 کانتینر کالا از محصولات این شرکت را وارد گمرک شهید رجایی بندرعباس نموده است که دستگاه قضایی با توجه به نوع اظهارکالا و قرارگیری آن در گروه 4 و دلایل موجود بر ممنوعیت واردات این محصولات صنعتی خانگی، از ترخیص آن‌ها جلوگیری نموده است.

 

وی افزود: با توجه به گزارشات واصله از سازمان اطلاعات سپاه هرمزگان و گمرک، به دستور مقام قضایی از واردات این حجم زیاد از کالا‌های خارجی که دارای تولیدات مشابه در داخل کشور هستند با هدف حمایت از تولید و صنایع ملی و همچنین ایجاد فرصت اشتغال برای متخصصین و کارگران ایرانی، ممانعت به عمل آمده است.

 

علی صالحی خاطرنشان کرد: به دلیل آسیبی که تبعات ناشی از ترخیص این حجم زیاد از کالا‌های خارجی بر پیکره تولید و صنایع ملی وارد می‌نماید، با ورود به موقع دستگاه قضایی از واردات آن‌ها جلوگیری شد و حتی یک کانتینر از این کالا‌ها نیز وارد کشور نشده است.

 

رییس‌کل دادگستری استان هرمزگان ارزش این کالا‌ها را با توجه به گزارش مسئولین گمرک استان در مجموع 20 فقره اظهارنامه به ارزش 12 میلیون یورو عنوان کرد.

 

منبع: ایلنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها