4/18/2021
یکشنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
چرا ورود اتباع چند کشور به امارات ممنوع شد؟
«اعتمادآنلاین» بررسی می‌کند:

چرا ورود اتباع چند کشور به امارات ممنوع شد؟

دولت امارات متحده عربی اعلام کرد از این پس برای اتباع 13 کشور ایران، افغانستان، یمن، سومالى، سوریه، لیبى، الجزایر، لبنان، پاکستان، تونس، عراق، ترکیه و کنیا ویزای توریستی و بازرگانی صادر نخواهد کرد.

اعتمادآنلاین| سید عماد حسینی- دولت امارات متحده عربی اعلام کرد از این پس برای اتباع 13 کشور ایران، افغانستان، یمن، سومالى، سوریه، لیبى، الجزایر، لبنان، پاکستان، تونس، عراق، ترکیه و کنیا ویزای توریستی و بازرگانی صادر نخواهد کرد.

 

شاید مهم‌ترین بهانه شیوع ویروس کرونا باشد گرچه مسائل امنیتی ناگفتنی به عنوان دلیل این اقدام پیش کشیده شده است، با این حال با نگاهی به این لیست آنچه به چشم می‌آید اشتراک تمامی این کشورها در یک مورد خاص است.

 

حال اگر بهانه مقابله با ویروس کرونا را هم بپذیریم، باز نام بسیاری از کشورهای جهان که نسبت به کشورهای مزبور جایگاه‌ بالاتری در زمینه شیوع ویروس کرونا دارند در این فهرست دیده نمی‌شود.

 

نکته جالب این است که تمامی این کشورها جزو کشورهای اسلامی محسوب می‌شوند و هیچ کشور غیرمسلمانی در این میان دیده نمی‌شود.

 

دیگر نکته قابل تامل این ممنوعیت همزمانی آن با صدور مجوز ورود اتباع اسرائیل به امارات متحده و تلاش برای حذف روادید بین 2 طرف است.

 

در عین حال نباید فراموش کرد دستور مذکور در آستانه سال نوی میلادی و البته نقل و انتقال قدرت در آمریکا صادر می‌شود.

 

چنان‌که پیداست، علت اصلی این تصمیم محمد بن زاید به زودی مشخص خواهد شد، اما بدون شک این اقدام بی‌ارتباط با حضور اسرائیلی‌ها در کرانه‌های جنوبی خلیج‌فارس نیست.

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها