1/25/2021
دوشنبه، ۰۶ بهمن ۱۳۹۹
تحریم‌ها در اختیار کشور نیست که برای لغو آن طرحی به تصویب برسانیم
ناصر قوامی، نماینده مجلس ششم:

تحریم‌ها در اختیار کشور نیست که برای لغو آن طرحی به تصویب برسانیم

نماینده مردم قزوین در مجلس ششم گفت: طرح مجلس یازدهم یک طرح سیاسی و شعاری است، تحریم‌ها در اختیار کشور نیست که برای لغو آن طرحی به تصویب برسانیم.

اعتمادآنلاین| نماینده مردم قزوین در مجلس ششم گفت: طرح مجلس یازدهم یک طرح سیاسی و شعاری است، تحریم‌ها در اختیار کشور نیست که برای لغو آن طرحی به تصویب برسانیم.
 
«ناصر قوامی»، نماینده مردم قزوین در مجلس ششم در رابطه با تصویب طرح اقدام راهبری برای مقابله با تحریم‌ها گفت: طرح مجلس یازدهم یک طرح سیاسی و شعاری است، تحریم‌ها در اختیار کشور نیست که برای لغو آن طرحی به تصویب برسانیم. در قبال تحریم‌ها چه راهبردی می‌توان داشت؟ سالیانی است که ایران دور زدن تحریم‌ها را انجام می دهد و کشور را خوب یا بد اداره می‌کند، جمهوری اسلامی چهل سال است که تحریم است. 

 

او ادامه داد: معنای قانونی اقدام راهبردی لغو تحریم‌‌ها را متوجه نمی‌شوم مگر غیر از دور زدن تحریم‌ها راه دیگری وجود دارد؟! دور زدن تحریم‌ها به عهده دولت است که دولت سالیانی است که این کار را انجام‌ می دهد. 

 

قوامی در رابطه با نظر شورای عالی امنیت ملی درباره این طرح گفت: تصویب و لغو قانون از وظایف مجلس است اما در این شرایط کشور، لغو پروتکل الحاقی و عدم اجازه به بازرسان انرژی اتمی، کشور را دچار مشکل می کند و بهانه به دست اروپا و آمریکا می‌دهد. کار مجلس را صحیح نمی دانم چه طرح خود مجلسیان باشد چه سفارشی باشد، ممکن است این طرح به واسطه دستوری از جایی دیگر به مجلس ارایه شده باشد که برای لغو مصوبه پروتکل الحاقی، مصوبه ای را ارایه دهند. 

 

قوامی بیان کرد: مجلس با این طرح به دنبال ایجاد یک جو سیاسی است تا کشورهای دیگر و خصوصا اروپایی‌ها با خود بگویند، ایران دیگر بازرسان را هم راه نمی دهد! پس بهتر است که به تعهدات خود عمل کنیم!

 

او در پایان افزود: اگر این طرح به تایید شورای نگهبان برسد، معلوم می شود که این طرح اراده مجلس نبوده و هدایت شده از جایی دیگر است اما اگر به تایید شورای نگهبان نرسد، معلوم می شود که مجلس درصدد بوده تا خودی نشان دهد و تنش ایجاد کند. 

 

منبع: برنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها