1/24/2021
یکشنبه، ۰۵ بهمن ۱۳۹۹
قیمت پیامک 10 ریال افزایش پیدا کرد

قیمت پیامک 10 ریال افزایش پیدا کرد

 براساس لایحه بودجه سال 1400 برای حمایت از حقوق معلولان و ساماندهی کودکان کار و خیابان، قیمت پیامک 10 ریال گران خواهد شد.

اعتمادآنلاین| در لایحه بودجه سال 1400 که امروز به مجلس تقدیم شد اپراتورهای ارائه‌دهنده خدمات مخابراتی موظف شده‌اند علاوه بر قیمت مصوب هر پیامک، مبلغ 10 ریال از استفاده‌کنندگان این خدمات دریافت و به حساب خزانه واریز کنند.

 

بر اساس تبصره 6 ماده واحده لایحه بودجه سال 1400، درآمد حاصله تا یک‌هزار میلیارد ریال برای اجرای قوانین حمایت از حقوق معلولان و ساماندهی کودکان کار و خیابان در اختیار سازمان بهزیستی قرار می‌گیرد.

 

در لایحه بودجه سال 1400، دولت برای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات حدود سه هزار و 810 میلیارد تومان در نظر گرفته است.

 

برنامه تجاری‌سازی ارتباطات و فناوری اطلاعات و برنامه توسعه فن‌آفرینی ارتباطات و فناوری اطلاعات، تامین و توسعه زیرساخت‌های بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات، تامین و توسعه زیرساخت‌ها، ‌خدمات،  کاربردها و مدیریت بخش فضایی، تنظیم، نظارت، تامین و توسعه زیرساخت اقتصاد دیجیتال و کسب‌وکارها، آموزش تخصصی فناوری‌های دیجیتال، تامین و توسعه کاربردها و خدمات بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات، تامین و توسعه فناوری‌های نوین فضایی و دیجیتالی، اعمال مقررات و مدیریت بهینه‌سازی منابع کمیاب بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات و برنامه پژوهش و راهبری ارتباطات و فناوری اطلاعات، از جمله مواردی است که بودجه سال 1400 باید برای توسعه آن‌ها صرف شود.

 

صبح امروز «حسینعلی امیری» معاون پارلمانی رییس‌جمهوری، لایحه بودجه سال 1400 کل کشور با سقف 2400 هزار میلیارد تومان را امروز تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد.

 

منبع: ایرنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها