1/27/2021
چهارشنبه، ۰۸ بهمن ۱۳۹۹
بازگشایی مرز تاجیکستان و ازبکستان

بازگشایی مرز تاجیکستان و ازبکستان

مرزهای تاجیکستان و ازبکستان که در تاریخ 16 می سال جاری در پی شیوع کرونا مسدود شده بودند برای 3 دسته از شهروندان دو کشور باز شد.

اعتمادآنلاین| تاجیکستان و ازبکستان اخیرا عبور از مرزهای خود برای دانشجویان و برخی دیگر از شهروندان دو کشور را مجاز دانستند.

 

بنابر توافق دوشنبه و تاشکند، دانشجویان تاجیک و ازبک که در دانشگاه‌های تاجیکستان یا ازبکستان تحصیل می‌کنند، اجازه سفر به کشور مقصد را دارند.

 

دانشجویان حین عبور از مرزهای دو کشور باید گذرنامه، کارت دانشجویی و گواهینامه عدم ابتلا به ویروس همه گیر کرونا که کمتر از 72 ساعت قبل از عبور مرز دریافت شده است، را به همراه داشته باشند.

 

علاوه بر این در چارچوب این توافق، در حال حاضر مرز دو کشور برای کسانی که در کشور مقصد خانواده وی حضور دارند، باز خواهد بود.

 

این دسته از شهروندان همچنین برای عبور از مرز در کنار گذرنامه باید سند ازدواج، تولد فرزندان و گواهینامه عدم ابتلا به کرونا که کمتر از 72 ساعت قبل از عبور مرز دریافت شده است، همراه خود داشته باشند.

 

دسته سوم شامل شهروندان تاجیک و ازبکی است که نامه کتبی توسط ستادهای کشوری مقابله با کرونا دو کشور را در دست داشته باشند.

 

طبق این گزارش، در حال حاضر مشاوره‌های مقامات ذیربط تاجیکستان و ازبکستان در زمینه ازسرگیری ارتباط هوایی بین دو کشور از اول ژانویه سال 2021 میلادی در حال انجام است.

 

منبع: فارس

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها