4/14/2021
چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
وام یک میلیونی به حساب نخستین گروه یارانه‌بگیران بدون درآمد ثابت واریز شد
مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی:

وام یک میلیونی به حساب نخستین گروه یارانه‌بگیران بدون درآمد ثابت واریز شد

مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی از واریز وام یک میلیون تومانی به نخستین گروه یارانه بگیران بدون درآمد ثابت خبر داد.

اعتمادآنلاین| شهرزاد دانشمندی، مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی گفت: حسب مصوبات اخیر ستاد ملی کرونا مقرر شد تسهیلات یک میلیون تومانی به سرپرستان خانوار یارانه معیشتی‌بگیر که فاقد درآمد ثابت هستند، پرداخت شود.

 

دانشمندی افزود: این افراد با ارسال پیامک به «وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی» شناسایی و دسته‌بندی و اسامی شأن به سازمان هدفمندی ارسال می‌شود و متعاقباً به نظام بانکی به منظور پرداخت تسهیلات معرفی می‌شوند.

 

وی یادآور شد: روز گذشته نخستین لیست این افراد که چهار میلیون و 515 هزار و 651 نفر بودند، دریافت شد، که با 147 هزار و 292 یارانه‌بگیران قبلی که جامانده بودند مجموعاً به چهار میلیون و 661 هزار و 15 نفر تسهیلات یک میلیون تومانی پرداخت شد که از محل یارانه معیشتی طی 31 قسط 35 هزار تومانی تسویه خواهد شد.

 

به گفته دانشمندی در صورت ارسال لیست یارانه‌بگیران معیشتی بعدی که فاقد درآمد ثابت هستند از سوی «وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی» در مراحل بعدی تسهیلات یک میلیون تومانی به افراد جدید هم تعلق خواهد گرفت.

 

مقام مسئول بانک مرکزی با اشاره به تسهیلات یک میلیون تومانی پرداخت شده در مراحل قبلی گفت: بر اساس مصوبات ستاد ملی کرونا تاکنون 21 میلیون و 421 هزار و 863 نفر از یارانه‌بگیران مشمول دریافت تسهیلات یک میلیون تومانی شدند که اقساطش از محل یارانه‌هایشان کسر می‌شود. این تسهیلات طی پنج مرحله در تیر و مرداد ماه سال جاری پرداخت شده است.

 

منبع: ایلنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها