1/23/2021
شنبه، ۰۴ بهمن ۱۳۹۹
هویت دانشجویی را به رسمیت بشناسیم
اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهوری:

هویت دانشجویی را به رسمیت بشناسیم

معاون اول رییس‌جمهوری به مناسبت روز دانشجو گفت: سهم و نقش دانشجویان در پیروزی انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و هر تحول بزرگ و اصلاح‌گرانه و در هر گام بلند برای توسعه علمی، برجسته و ممتاز است؛ هویت دانشجویی را به رسمیت بشناسیم و حرمت همه دانشجویان را پاس بداریم.

اعتمادآنلاین| معاون اول رییس جمهوری به مناسبت شانزدهم آذرماه روز دانشجو در فضای مجازی نوشت: سهم و نقش دانشجویان در پیروزی انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و هر تحول بزرگ و اصلاح‌گرانه و در هر گام بلند برای توسعه علمی، برجسته و ممتاز است؛ هویت دانشجویی را به رسمیت بشناسیم و حرمت همه دانشجویان را پاس بداریم.

 

اسحاق جهانگیری در صفحه شخصی خود در اینستاگرام با تبریک روز دانشجو، نوشت: از 16آذر 1332 که سه شهید سرافراز دانشکده فنی دانشگاه تهران پرچم مبارزه برای استقلال و آزادی را برافراشتند تا به امروز، نام دانشجو با آرمان‌خواهی، تلاش برای کسب آگاهی‌های علمی، اجتماعی و سیاسی، ایستادن در کنار مردم و ایستادگی برای اعتلای ایران همراه است.

 

معاون اول رییس‌جمهوری تاکید کرد: در پیروزی انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و هر تحول بزرگ و اصلاح‌گرانه سهم و نقش دانشجویان برجسته و ممتاز است، چنان که در هر گام بلند برای توسعه علمی و همه‌جانبه کشور. هویت دانشجویی را به رسمیت بشناسیم و حرمت همه دانشجویان را پاس بداریم.

 

شانزدهم آذرماه به یاد سه دانشجو شهید (مصطفی بزرگ‌نیا و احمد قندچی و آذر شریعت‌رضوی) که هنگام اعتراض به دیدار رسمی ریچارد نیکسون معاون رییس‌‌جمهوری وقت آمریکا و همچنین ازسرگیری روابط ایران با بریتانیا در تاریخ 16 آذر 1332 (حدود چهار ماه پس از کودتای 28 مرداد همان سال) در دانشگاه تهران کشته شدند، روز دانشجو اطلاق می‌شود.

 

منبع: ایرنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها