1/23/2021
شنبه، ۰۴ بهمن ۱۳۹۹
کماکان شرایط تهران شکننده و نگران‌کننده است
علیرضا زالی، رییس ستاد مقابله با کرونا:

کماکان شرایط تهران شکننده و نگران‌کننده است

رییس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه کماکان میزان بستری در استان تهران در 24 ساعت گذشته بالای 4500 بیمار است، گفت: بنابراین کماکان شرایط شکننده و نگران‌کننده است که نشان می دهد مطلقا نباید وضعیت فعلی را به عنوان یک وضعیت مطلوب و ثبات‌یافته تلقی کنیم.

اعتمادآنلاین| رییس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با تاکید بر اینکه بیماری کرونا کماکان در تهران شرایط نامطلوبی دارد، نسبت به پدیده بازگشت و رجعت بیماری در حالیکه بیماری در حال افول است، هشدار داد.

 

دکتر علیرضا زالی در نشست نقش گروه‌های داوطلب در کنترل بیماری کرونا با بیان اینکه بیماری کرونا کماکان در تهران شرایط نامطلوبی دارد، گفت: علی‌رغم اینکه به نظر می‌رسد نسبت به هفته‌های قبلی در وضع بهتری هستیم اما امروز 500 بیمار جدید بستری کردیم که از این تعداد 135 بیمار مستقیما در بخش مراقبت ویژه بستری شدند.

 

وی با بیان اینکه کماکان میزان بستری در استان تهران در 24 ساعت گذشته بالای 4500 بیمار است، گفت: بنابراین کماکان شرایط شکننده و نگران‌کننده است که نشان می دهد مطلقا نباید وضعیت فعلی را به عنوان یک وضعیت مطلوب و ثبات‌یافته تلقی کنیم.

 

زالی افزود: در اپیدمی‌ها یک خطر بسیار مهم وجود دارد که همکاران همه‌گیرشناسی همواره بر آن تاکید می‌کنند و همان پدیده‌ای است که به عنوان پدیده بازگشت یا پدیده رجعت از آن یاد می شود و در حالیکه بیماری در حال افول است، ممکن است مجددا بازگشت سنگین‌تر و امواج سهمگین‌تری را تجربه کنیم؛ این اتفاق تلخ را در آنفلوانزا اسپانیایی داشتیم، به همین خاطر باید مراقبت کنیم.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها