4/15/2021
پنج شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰
پرچم آذربایجان به عنوان نماد ایثارگری شهدایمان در قره‌باغ به اهتزاز درمی‌آید
رییس‌جمهور ترکیه:

پرچم آذربایجان به عنوان نماد ایثارگری شهدایمان در قره‌باغ به اهتزاز درمی‌آید

رییس‌جمهور ترکیه با تاکید بر اینکه پیروزی در قره‌باغ چه از لحاظ حقوق بین‌الملل ‌و چه دیپلماسی و نظامی چون شیر مادر برای جمهوری آذربایجان حلال است گفت ترکیه در همه مجامع از مظلومان حمایت می‌کند.

اعتمادآنلاین| به نقل از آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه طی سخنانی در مراسم افتتاحیه مجازی مسیر کاراکورت-خراسان تاکید کرد: به یمن مبارزات برادران آذربایجانی‌مان، امروز بر فراز قره‌باغ دیگر نه کهنه پارچه، بلکه ماه و ستاره به اهتراز درآمده است.

 

اردوغان افزود: پرچم آذربایجان به عنوان نماد ایثارگری شهدایمان در قره‌باغ کوهستانی با افتخار به اهتزاز درمی‌آید.

 

وی با تاکید بر اینکه پیروزی در قره‌باغ چه از لحاظ حقوق بین‌الملل ‌و چه دیپلماسی و نظامی چون شیر مادر برای آذربایجان حلال است، گفت: ترکیه همواره و در همه مجامع از حق، حقیقت و مظلومان حمایت کرده و حمایت خواهد کرد و به سیاست خود در این راستا ادامه خواهد داد.

 

اردوغان در ادامه با بیان اینکه در برابر تهدیدات هرگز سر خم نکرده، نگریخته و نترسیدیم و همواره محکم و استوار ایستادگی کرده‌ایم، تصریح کرد: ما همیشه شرافتمندانه در کنار عدالت در سوریه، صلح و ثبات در عراق و مشروعیت در لیبی ایستاده‌ایم.

 

وی تاکید کرد: کینه و نفرت کسانی که چشمانشان کور و قلب‌هایشان تیره شده٬ نمی‌تواند ما را از مسیرمان باز دارد، برعکس شور و شوق ما را افزایش می‌دهد.

 

رئیس‌جمهور ترکیه همچنین در پایان سخنان خود درباره پروژه فوق گفت: با افتتاح مسیر کاراکورت-خراسان بر جاذبه شهر قارص به‌عنوان یکی از مهم‌ترین مراکز راه ابریشم بیش از پیش افزوده خواهد شد.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها