5/13/2021
پنج شنبه، ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
اقتدار معنوی مولفه اساسی و پیش‌زمینه هر اقتداری در کشور است
سعید اوحدی، رئیس بنیاد شهید:

اقتدار معنوی مولفه اساسی و پیش‌زمینه هر اقتداری در کشور است

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: در واقع تمام اقتدارهایی که در کشور به وقوع می‌پیوندد در راستا و در عرض اقتدار معنوی معنا پیدا می‌کند و این اقتدار مولفه اساسی و پیش‌زمینه هر اقتداری در کشور است.

اعتمادآنلاین| رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: در واقع تمام اقتدارهایی که در کشور به وقوع می‌پیوندد در راستا و در عرض اقتدار معنوی معنا پیدا می‌کند و این اقتدار مولفه اساسی و پیش‌زمینه هر اقتداری در کشور است.

 

سعید اوحدی، معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید در یکصدوهشتادوسومین نشست مشاوران ایثارگر وزرا که در محل ستاد وزارت دفاع و با حضور امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برگزار شد با درود به ارواح طیبه شهدا به ویژه شهید راه علم، دانشمند شهید، دکتر فخری‌زاده گفت: یکی از دغدغه‌های مهمی که در طول تاریخ همواره ذهن انسان را درگیر کرده است وجه تمایز انسان با دیگر پدیده‌های خلقت بوده است.

 

اوحدی با بیان اینکه فلاسفه، عرفا و دانشمندان زیادی بر سر این موضوع بحث کرده‌اند گفت: راه دستیابی انسان به بالاترین درجه کمال به عنوان اشرف مخلوقات و خلیفه الهی بر روی زمین درک وجودی او به عنوان بالاترین پدیده ی خلقت بوده است.

 

وی ادامه داد: اگرچه ایمان به عنوان اولین شاخصه قرارگیری در بستر کمال برای انسان بسیار ارزشمند است اما صرف داشتن عقل، دانش و ایمان انسان در مسیر الهی قرار نمی‌گیرد.

 

اوحدی با بیان اینکه اصحاب پیامبر از ایشان در مورد ویژگی‌های انسان شایسته سوال کرده اند چه کسی نزد خداوند محبوب تر است؟ گفت: پیامبرعظیم‌الشأن اسلام شایسته‌ترین مردم را انسان‌های عنوان کرده‌اند که در خدمت بندگان خدا باشد و آن که نفعش به انسان‌ها بیش‌تر برسد.


معاون رئیس‌جمهور در ادامه با نقل حدیثی از امام حسن عسکری علیه السلام درخصوص خدمت به خلق گفت: این امام همام دو خصلت ایمان به خداوند و خدمت به برادران همنوع را جزو خصایص انسان‌های برجسته برمی‌شمارند.


وی با تشریح جایگاه ایثارگری گفت: این جایگاه جایگاه بزرگی است و اگر مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) فرموده اند خدمت در بنیاد شهید افضل خدمات است منظورشان اعتبار و شان و جایگاهی است که خون و ایثارگری شهدا، جانبازان و آزادگان به این مجموعه بخشیده است.


رئیس بنیاد شهید با بیان اینکه شهدا در نزد خدای متعال زنده هستند و روزی می‌خورند گفت: تمام خدماتی که ما به خانواده شهدا و ایثارگران تقدیم می کنیم به اندازه قطره خون شهیدان نیست.


وی با بیان اینکه رسالت سنگینی در برابر شهدا و خانواده صبور این عزیزان بر عهده ما است گفت: روح شهدا حاضر و ناظر بر اعمال ماست و این جلسات بستری برای بشارت شهدا است.


اوحدی با بیان اینکه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در کنار اقتدار اقتصادی، امنیتی، نظامی و دفاعی تأکید ویژه ای بر اقتدار معنوی دارند گفت: در واقع تمام اقتدار‌هایی که در کشور به وقوع می پیوندد در راستا و در عرض اقتدار معنوی معنا پیدا می کند و این اقتدار مولفه اساسی و پیش‌زمینه هر اقتداری در کشور است.


رئیس بنیاد شهید با بیان اینکه بستر رسیدن به تمدن اسلامی مدنظر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و تحقق گام دوم انقلاب فرهنگ شهادت است گفت: اگر اقتدار معنوی در انسان نباشد، راه پیشرفت به روی وی بسته می شود. اقتدار معنوی باید در تمامی مردم به ویژه مسئولین کشور به عنوان نقطه اتکا برای پیشبرد اهداف و برنامه‌های خود باشد.


وی در بخش دیگری از سخنان خود یکی از موضوعات و مطالبات از بنیاد شهید را شرایط و روند‌های رسیدگی "احراز شهادت" عنوان کرد و گفت: تلاش کردیم با تمرکز زدایی و استقرار تیم‌های متخصص در 4 استان کشور شرایط احراز شهادت را با سرعت بیشتری به انجام رسانیم تا حقی از کسی تضییع نشود.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها