2/26/2021
جمعه، ۰۸ اسفند ۱۳۹۹
واکسیناسیون کرونا در برخی کشورهای عضو اتحادیه اروپا آغاز شد

واکسیناسیون کرونا در برخی کشورهای عضو اتحادیه اروپا آغاز شد

آلمان، مجارستان و اسلواکی روز گذشته (شنبه 6 دیماه) برنامه واکسیناسیون کرونا را یک روز زودتر از برنامه هماهنگ‌شده کمیسیون اروپا در همه کشورهای عضو آغاز کردند.

اعتمادآنلاین| آلمان، مجارستان و اسلواکی واکسیناسیون کووید-19 را یک روز زودتر از برنامه اتحادیه اروپا آغاز کردند.

 

آلمان، مجارستان و اسلواکی روز گذشته (شنبه 6 دیماه) برنامه واکسیناسیون کووید-19 را یک روز زودتر از برنامه هماهنگ‌شده کمیسیون اروپا در همه کشورهای عضو آغاز کردند.

 

کشورهای عضو اتحادیه اروپا روز گذشته (شنبه 6 دیماه) اولین محموله واکسن کروناویروس فایزر/ بیو ان تک را که کمتر از 10 هزار دوز بود دریافت کردند اما قرار نبود برنامه واکسیناسیون در کشورهای عضو این اتحادیه تا روز یکشنبه آغاز شود.

 

با این حال وزیر منابع انسانی مجارستان در اطلاعیه ای اعلام کرد که محموله واکسن به یک مرکز بیمارستانی در بوداپست تحویل داده شده و تزریق واکسن به کادر درمان آغاز شده است.

 

وزیر منابع انسانی مجارستان با اعلام خبر آغاز واکسیناسون کروناویروس در این کشور گفت: امروز ما گام مهمی را در مهار همه گیری برداشتیم.

 

همچنین وزارت بهداشت اسلواکی روز گذشته (شنبه 6 دیماه) با انتشار یک پست در صفحه فیس‌بوک اعلام کرد که واکسیناسیون کروناویروس در یکی از بیمارستانهای این کشور از امروز آغاز می شود.

 

همچنین واکسیناسیون کروناویروس در یک خانه سالمندان در آلمان آغاز شده است.

 

مشخص نیست چرا هر دو کشور شرقی برنامه واکسیناسیون خود را یک روز زودتر از برنامه هماهنگ شده کمیسیون اروپا آغاز کردند.

 

واکسن کروناویروس فایزر/بیو ان تک که در دو مرحله تزریق می‌شود 21 ماه جاری میلادی توسط آژانس دارویی اروپا مورد تایید قرار گرفت.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها