2/28/2021
یکشنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
فؤاد رفاه‌پیشه 5 پنالتی گرفت، چر از او حمایت نمی‌کنید؟
یک کارشناس داوری:

فؤاد رفاه‌پیشه 5 پنالتی گرفت، چر از او حمایت نمی‌کنید؟

حسین عسگری، کارشناس و پیشکسوت عرصه داوری ایران، درباره قضاوت دیدار ماشین سازی تبریز و سپاهان اصفهان، گفت: آقای فؤاد رفاه‌پیشه در اولین قضاوتش در لیگ برتر 5 پنالتی اعلام کرد که کار ساده‌ای نیست.

اعتمادآنلاین| حسین عسگری در مورد اعلام 5 پنالتی در بازی ماشین سازی و سپاهان که با نتیجه 3 - 3 مساوی تمام شدمی گوید؛ «آقای فؤاد رفاه‌پیشه در اولین قضاوتش در لیگ برتر 5 پنالتی اعلام کرد که کار ساده‌ای نیست. حتی داوران باتجربه ما بعد از اعلام پنالتی دوم برای اعلام پنالتی سوم در مسابقه احتیاط می‌کنند و حتی با اجرای فن کشتی در محوطه  جریمه هم یا پنالتی نمی‌گیرند یا به سختی پنالتی سوم را می‌گیرند. این داور 5 پنالتی ظریف را با قاطعیت و به درستی اعلام کرد و توجهی به نام تیم میزبان و میهمان نداشت. با این حال متأسفانه شاهد هستیم که در فضای مجازی و برخی سایت‌ها این اتفاق را یک اتفاق خارق‌العاده و عجیب می‌نامند. یا برخی از کارشناسان می‌گویند، پنالتی روی کی‌روش یک پنالتی سخت‌گیرانه بوده که این هم درست نیست. هر 5 پنالتی که این داور اعلام کرد کاملا صحیح بود.»

 

ادامه حرف های این کارشناس داوری را بخوانید؛ «شاید در پنالتی کی‌روش، داور می‌توانست قبل از زدن سوت بازی با تذکر جدی به بازیکنانی که درگیر هستند از بروز چنین خطایی پیشگیری کند، اما واقعیت آن است که هر 5 پنالتی اعلام شده درست بود و من این پنالتی‌ها را ظریف می‌نامم زیرا گاهی خطای پنالتی‌ها خیلی واضح رخ می‌دهد.»

 

حرف آخر عسگری هم این است؛ «برایم عجیب است که کمیته و دپارتمان داوری از این داور جوان حمایت و دفاع نمی‌کند و وقتی چنین داوری پنالتی را می‌گیرد و به درستی هم این کار را انجام داده، هیچ بیانیه و دفاعیه‌ای از این داور در مقابل هجمه‌های عجیب رخ نمی‌دهد. به نظر من بهترین کار این است که مسؤولان داوری از این داور به خوبی حمایت کنند.»

 
منبع: فارس

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها