4/14/2021
چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
ایران هیچ ارتباطی با گروه القاعده ندارد
عباس گلرو؛ عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

ایران هیچ ارتباطی با گروه القاعده ندارد

عباس گلرو، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی صحبت‌های مایک پمپئو وزیر امور خارجه امریکا را در خصوص ارتباط ایران با گروه القاعده کذب خواند و گفت:ایران هیچ همکاری با گروه‌های تروریستی ندارد.

اعتمادآنلاین| عباس گلرو، درباره ادعای مایک پمپئو درباره ارتباط ایران با سازمان تروریستی القاعده گفت: مایک پمپئو وزیر امور خارجه دولت دونالد ترامپ و مسئول سابق سازمان سیا، منفی‌ترین و بدترین نقش را در تاریخ آمریکا در جایگاه وزیر امور خارجه ایفا کرده و ابزار دست صهیونیست‌ها، بنیامین نتانیاهو و کشورهای مرتجع عربی شد.

 

وی ادامه داد: پمپئو در کنار ترامپ که از هیچگونه توازن عقلانی و منطقی برخوردار نیست در سیاست خارجی روند منفی را در پیش گرفتند و نتیجه‌اش را هم مشاهده کردند.

 

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این که در دولت ترامپ یک جانبه گرایی در سیاست آمریکا تعمیق پیدا کرد، اظهار داشت: در دوره چهارسال سیاه دولت ترامپ نه تنها ملت آمریکا را به خاک سیاه نشاند بلکه دنیا به سمت یک جانبه گرایی و ویرانی رفت.

 

وی تاکید کرد: دولت ترامپ هیچ جای برای آمریکا در دنیا نگذاشت و ارزیابی مثبتی از سیاست خارجی این کشور نمی‌توان داشت و تنها صهیونیست‌ها و یکی  دو کشور مرتجع عربی از قِبَل پمپئو، منتفع ‌شدند.

 

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس شورای اسلامی در خصوص علت طرح ادعای همکاری ایران با القاعده  از سوی وزیر امور خارجه آمریکا اظهار کرد: پمپئو در روزهای اولیه حضورش در وزارت خارجه در یک بیانیه‌ای  12 شرط برای جمهوری اسلامی ایران گذاشت و گفت اگر می‌خواهید ما تحریم را برداریم باید این 12 شرط را اجرا کنید که ما به او پاسخ محکمی دادیم.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: 12 شرط خیالی که ناشی از خیال بافی های پمپئو بود با بی اعتنایی جمهوری اسلامی ایران رو به‌رو شد. امروز هم در روزهای پایانی دولت ترامپ که تقریباً 9 روز بیشتر نمانده است، پمپئو همان صحبت‌ها و بیانیه‌دادن‌ها را در ارتباط با ایران مطرح می‌کند و می‌گوید بین جمهوری اسلامی ایران و القاعده ارتباط است که  یک حرف ناحق و سراسر کذب و دروغ است.

 

گلرو با اشاره به تروریست خواندن انصارالله یمن گفت: آمریکا انصارالله یمن را به عنوان گروه تروریستی می‌خواهد خطاب کند که این ناشی از ضعف، ذلت و عصبانیت روزهای آخر دولت ترامپ است.

 

وی با تاکید بر اینکه اظهارات بی‌پایه و اساس این‌ روزهای وزیر امورخارجه آمریکا به این دلیل است که آن‌ها در انتخابات و تعامل‌شان با دنیا ضربه سنگینی خورده‌اند، یادآور شد: ایالات متحده آمریکا به دلیل ایستادگی ملت ایران در مقابل سیاست فشار حداکثری امریکا و جواب رد به پیشنهاد آمریکایی‌ها برای مذاکره و توافق جدید بعد از خروج آنها از برجام، یک ضربه ویژه و سنگین از طرف جمهوری اسلامی ایران دریافت کرد.

 

نماینده مردم سمنان در مجلس به تلاش‌های ترامپ برای نزدیک شدن و ارتباط گرفتن با ایران اشاره کرد و افزود: ترامپ از طریق نخست وزیر ژاپن پیام فرستاد و دو سال پیش نیز با لابی و رایزنی‌های بسیار تلاش کرد تا در نیویورک با رئیس جمهور ایران مذاکره و عکس یادگاری بگیرد که در یک تصمیم حاکمیتی، جمهوری اسلامی ایران به همه این درخواستها جواب رد داد.

 

 گلرو با اشاره به شهادت سردار سلیمانی توسط دولت ترامپ گفت: ترامپ و پمپئو در کنار تمام اشتباهاتی که در سیاست خارجی انجام دادند و زمانی که مقاومت ایران را در فشار حداکثری مشاهده کردند دست به ترور  ناجوانمردانه سردار سلیمانی زدند که  نتیجه‌اش را در انتخابات گرفتند و آن شکست مفتضحانه در انتخابات 2020 برای آنها رقم خورد.

 

وی ادامه داد: ترامپ و پمپئو در حال حاضر عصبانیتشان را بروز می دهند که طبیعتاً هیچ تاثیری ندارد. ایالات متحده آمریکا، حزب الله، گروه‌های مقاومت و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تروریستی اعلام کرده است و اقدام آخرشان مبنی بر ارتباط دادن ایران با القاعده هم در راستای همان سیاست‌هایشان است. 

 

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ایران با هر گروهی که توسط شورای امنیت سازمان ملل تروریستی اعلام شده است مبارزه می‌کند، ما با القاعده و داعش مبارزه کردیم و شهادت سردار بزرگ ما شهید سلیمانی گواه همین مطلب است.

 

وی اضافه کرد:خود آمریکایی‌ها حامی تروریست هستند. آنها القاعده و داعش را به وجود آوردند و از آنها حمایت لجستیک کردند و مستندات زیادی وجود دارد که این تروریست‌ها در عراق و سوریه از طریق هواپیماهایی که به ظاهر آب و غذا به مردم می رسانند به گروه‌های تروریستی سلاح می‌رسانند.

 

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس شورای اسلامی یاد آور شد: آنها چند سال پیش گفتند که بن لادن را کشته اند و سپس جسدش به دریا انداخته اند در صورتی که هیچ مدرکی درباره این ادعا وجود ندارد یا گفتند ابوبکر بغدادی را در یکی از روستاهای حلب کشتند و بازهم مدرکی وجود ندارد.

 

گلرو با بیان این که ایران همیشه با گروه‌های تروریستی مبارزه کرده است، گفت: جمهوری اسلامی ایران با هیچ گروه تروریستی همچون  داعش و القاعده ارتباطی نداشته و استنادش مبارزه‌ با تروریست ها و شهادت سردار سلیمانی است.

 

نماینده سابق کشورمان در سازمان ملل متحد تاکید کرد: شهید سلیمانی عمر خودش را در منطقه در مبارزه با تروریست گذاشت ، اما ایالات متحده آمریکا این فرمانده ضد تروریست را به شهادت رساند.

 

بنابر این حرف آقای پمپئو هیچ اعتباری دیگر ندارد و در این روزهای آخر ایشان باید به فکر مجازاتی باشد که سایه به سایه ایشان را به دلیل جنایاتی که در منطقه مرتکب شده است تعقیب می‌کند.

 

منبع: ایلنا

 

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها