3/1/2021
دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹
مجازات توهین‌کنندگان به قومیت‌ها، ادیان و مذاهب اسلامی مشخص شد

مجازات توهین‌کنندگان به قومیت‌ها، ادیان و مذاهب اسلامی مشخص شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی جهت تامین مجلس شورای نگهبان مجازات توهین‌کنندگان به قومیت‌ها، ادیان و مذاهب اسلامی را مشخص کردند.

اعتمادآنلاین| نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز چهارشنبه، ایرادات شورای طرح نگهبان در طرح الحاق دو ماده به کتاب مجازات اسلامی (تعزیرات و مجازات‌های بازدارنده) را رفع و تصویب کردند.

 

طبق اصلاح صورت گرفته ماده 470 مکرر الحاقی موضوع ماده یک به شرح زیر اصلاح شد: هرکس با قصد ایجاد خشونت یا تحریک در جامعه یا با عمل به وقوع آن به قومیت های ایرانی یا ادیان یا مذاهب اسلامی مصوب قانون اساسی توهین کند چنانچه مشمول حد نباشد و منجر به خشونت و تنش نشده باشد به حبس و جزای نقدی درجه 5 یا یکی از آن دو محکوم و در غیراین صورت به حبس و جزای نقدی درجه 6 یا یکی از آن دو محکوم می شود.

 

همچنین نمایندگان ماده 500 مکرر این طرح را اصلاح کردند که براساس آن متن زیر به انتهای تبصره 3 ماده 500 مکرر الحاقی به موضوع ماده دو مصوبه الحاق می‌شود:

 

و یا چنانچه مشخص شود مجرم نسبت به دیگری عین حال دارد و اموال استفاده شده از ارتکاب جرم متعلق به خود او است و ناشی از جرم نیست، اموال وی معادل ارزش دین آن به طلبکار یا طلبکاران مسترد و مجرم معادل ارزش اموال ثبت شده به جزای نقدی محکوم می شود.

 

منبع: ایسنا 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها