4/14/2021
چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
جانشین مرکل چه کسی خواهد بود؟

جانشین مرکل چه کسی خواهد بود؟

حزب محافظه کار اتحاد دموکرات مسیحی آلمان، کنگره خود را جمعه و شنبه به صورت آنلاین برگزار خواهد کرد تا 1001 نماینده برای انتخاب رهبر قدرتمندترین حزب آلمان رأی دهند.

اعتمادآنلاین| برنده این انتخابات می‌تواند جانشین صدراعظم آلمان، آنگلا مرکل شود که پس از انتخابات پارلمانی بعدی که قرار است در ماه سپتامبر برگزار شود، برای انتخاب مجدد برای هدایت دولت نامزد نخواهد شد.

 

آنگلا مرکل پس از پیروزی در انتخابات حزب اتحاد دموکرات مسیحی آلمان در سال‌های 2005، 2009، 2013 و 2018 اینبار مقام خود را ترک خواهد کرد. پس از 16 سال در راس قدرت بودن، او اعلام کرد که برای انتخاب مجدد نامزد نخواهد شد، و یک خلأ سیاسی بزرگ را پشت سر خود باقی می‌گذارد. رهبر کنونی این حزب، آنگرت کرامپ-کارنباور، ملقب به "AKK"، نتوانسته است خود را به عنوان جانشین طبیعی مرکل معرفی کند.

 

در انتخابات دو روز آینده گویا سه مرد سفیدپوست هر سه اهل ایالت نوردراین-وستفالن، طرفدار اروپا و کاتولیک نامزد شده‌اند تا بتوانند جانشین مرکل در سمت صدراعظمی شوند.

 

یکی از نامزدهای این انتخابات نوربرت راتگن، وزیر پیشین محیط زیست، 56 ساله است که گفته می‌شود در صورت پیروزی بزرگترین شگفتی را ایجاد خواهد کرد. او می‌خواهد تا حزب اتحاد دموکرات مسیحی آلمان "زنانه‌تر، جوان‌تر، دیجیتال‌تر و سیاسی‌تر" شود. وی به مدت هفت سال است که ریاست کمیته امور خارجه بوندستاگ را بر عهده دارد.

 

نامزد دیگر این نتخابات آرمین لاشت، رئیس‌الوزرای فعلی ایالت نوردراین-وستفالن، یکی از وفاداران صدراعظم است. 59 ساله، دوست داشتنی و همه جانبه، او همیشه از استراتژی مرکزگرایی که آنگلا مرکل به حزبش تحمیل کرده دفاع کرده است.

 

نامزد سوم انتخابات حزب اتحاد دموکرات مسیحی آلمان، فریدریش مرز 65 ساله و محافظه کار است که به دلیل شکست در انتخابات سال 2002 به آنگلا مرکل برای ریاست این حزب هیچ وقت او را نبخشیده است.

 

این نامزد محافظه کار پس از شکست از مرکل به مدت 15 سال از سیاست دوری کرد و در بازگشتش در سال 2018 دوباره در انتخابات ریاست حزب از آنگرت کرامپ-کارنباور شکست خورد.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها