3/1/2021
دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹
توصیه موحدی کرمانی به «وحدت» اصولگرایان / کریمی‌اصفهانی: وضعیت شورای ائتلاف چندان مناسب نیست

توصیه موحدی کرمانی به «وحدت» اصولگرایان / کریمی‌اصفهانی: وضعیت شورای ائتلاف چندان مناسب نیست

دبیرکل جامعه اسلامی اصناف و بازار و عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: آقای موحدی کرمانی از ابتدا بر وحدت و عدم تخریب یکدیگر تاکید کردند و گفته بودند که اصولگرایان با هم وحدت داشته باشند تا بتوانند کارها را به خوبی پیش ببرند. این توصیه یک امر لازم و اتمام حجتی بود بر اینکه باید وحدت داشته باشیم به آن‌هایی که دم از وحدت می‌زنند اما خودشان ائتلاف نمی‌کنند.

اعتمادآنلاین| احمد کریمی‌اصفهانی، دبیرکل جامعه اسلامی اصناف و بازار در خصوص آخرین فعالیت‌های شورای وحدت، گفت:  ‌مجموعه‌ای ذیل راهبری جامعتین به عنوان شورای وحدت تشکیل شده و تشکل‌های متعدد حقوقی در آن عضویت دارند و یکی از نکات مهم در این شورا آن است که هیچ فرد حقیقی نباید عضو شورا باشد. اکنون هم شخصیت‌های حقوقی اعم از جامعه روحانیت مبارز، جامعه مدرسین، احزاب مختلف، همینطور تشکل های بانوان و جوانان حضور دارند.

 

دبیرکل جامعه اسلامی اصناف و بازار افزود: در مذاکراتی که بین جبهه های مختلف انجام شد، سیاست کلی بر وحدت و عدم تخریب یکدیگر قرار گرفت، این مطلبی بود که از همان ابتدای امر آقای موحدی کرمانی بر آن تاکید کردند و به آقایانی که از شورای ائتلاف با ایشان جلسه داشتند گفته بودند که اصولگرایان با هم وحدت داشته باشند تا بتوانند کارها را به خوبی پیش ببرند؛ منتها این توصیه یک امر لازم و اتمام حجتی بود بر اینکه باید وحدت داشته باشیم به آن‌هایی که دم از وحدت می‌زنند اما خودشان ائتلاف نمی‌کنند، که آقای موحدی کرمانی انجام دادند.

 

این فعال سیاسی اصولگرا در ادامه اظهار داشت: الحمدلله کارها از نظر مسائل اجرایی و در حوزه‌های مختلف در حال جلو رفتن است و در استان‌ها هم متناظر با تهران مباحث و موضوعات جلو می‌رود. همچنین هر استان در حوزه انتخابات شورای شهر خودش به صورت مستقل عمل خواهد کرد و بنا بر این است که از مرکز در کار آن‌ها دخالت نشود و امیدوارم که بتوانیم با جلب توجه ملت عزیز یک رئیس جمهور خوب برسرکار بیاوریم و شوراهای شهر خوبی تشکیل دهیم.

 

وی ادامه داد: متاسفانه در دوره‌های اخیر رئیس‌جمهورها نتوانستند وضعیت معیشتی مردم را بهبود ببخشند. طبیعی است که باید رئیس جمهوری انتخاب شود که مشکلات مردم را مد نظر قرار دهد و این مستلزم آن است که فرد منتخب اختلافی با سایر قوا نداشته باشد. نکته دیگر اینکه رئیس‌جمهور منتخب حتماً باید از وحدت و حمایت بالای جامعه برخوردار باشد. همچنین باید به این توجه شود که هر نوع زاویه داشتن میان رئیس جمهور با قوای دیگر و یا ولی فقیه و رهبری اتفاق بدی خواهد بود و اولین کسانی که از این مساله سوءاستفاده می‌کنند بیگانگان و دشمنان هستند تا بتوانند ملت را مأیوس کنند، در نتیجه اگر نسبت به همه این موضوعات توجه شود می‌‌توانیم حضور و مشارکت و اقبال مردم را در عرصه داشته باشیم.

 

کریمی اصفهانی در پاسخ به سوالی پیرامون کاندیداهای احتمالی، بیان داشت: من درخصوص گزینه‌های احتمالی شورای وحدت قادر به پیش‌بینی نیستم و پیش‌گویی هم نمی‌کنم، همچنین هر فردی که این شورا درمورد او به نتیجه و اجماع برسد ما برابر با تعهدی که داریم حمایت و کمک خواهیم کرد اما نکته‌ای که در اینجا بسیار مهم است و پیش‌تر هم بیان کردم مسئله عدم اختلاف نظر بین رئیس‌جمهور با رهبری است و این باید بسیار مورد تاکید دوستان باشد. ما اکنون می‌بینیم که دشمن تلاش می‌کند از این شرایط سوءاستفاده کند که البته الحمدلله کشوری که مدعی دموکراسی در جهان بود اکنون شاهد درگیری های چند ماهه بر سر یک انتخابات در آن هستیم و کسی که از فروپاشی نظام جمهوری اسلامی صحبت می‌کرد خودش در آستانه فروپاشی است و شاید حتی با توجه به پیش بینی مقام معظم رهبری سرنوشتی مانند شوروی در انتظار آمریکا باشد.

 

عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری در پاسخ به سوالی پیرامون احتمال وحدت و ادغام «شورای ائتلاف» در «شورای وحدت»، ابراز داشت: این توصیه آقای موحدی کرمانی بود و احتمال آن هم وجود دارد به دلیل اینکه الان وضعیت شورای ائتلاف به لحاظ عدم اقبال خیلی از گروه‌ها و از جمله احزاب، چندان مناسب نیست و طبیعی است که اگر اقبال آنچنانی نسبت به شورای ائتلاف نباشد، خودشان را برای همکاری با شورای وحدت آماده کنند. البته انتخابات ریاست جمهوری هم می‌تواند عاملی برای وحدت باشد اگر گزینه نهایی فردی باشد که تایید و همکاری شورای ائتلاف و شورای وحدت را به صورت همزمان داشته باشد، این هم یکی از عوامل وحدت می‌‌شود.

 

منبع: ایلنا 

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها