4/12/2021
دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
افزایش وام مسکن ایثارگران به 160 میلیون تومان
بانک عامل مسکن اعلام کرد؛

افزایش وام مسکن ایثارگران به 160 میلیون تومان

بانک عامل بخش مسکن در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: سقف فردی تسهیلات خرید و ساخت مسکن ایثارگران افزایش یافت.

اعتمادآنلاین| بانک عامل بخش مسکن در ابلاغیه‌ای از افزایش سقف تسهیلات فردی ساخت و خرید مسکن ایثارگران در سال جاری خبر داد.

 

بر این اساس، سقف تسهیلات ساخت و خرید مسکن ایثارگران از این پس در چهار طبقه بندی مختلف متناسب با مشخصات جغرافیایی محل تقاضا، افزایش خواهد یافت. این اقدام در راستای افزایش قدرت خرید و ساخت مسکن در میان این گروه از متقاضیان مسکن انجام خواهد شد. بانک مسکن از سال‌های گذشته تاکنون اقدام به پرداخت تسهیلات خرید و ساخت مسکن به گروه‌ها و اقشار مختلف کرده است که پرداخت تسهیلات مسکن به ایثارگران نیز یکی از این اقدامات به شمار می‌رود.

 

در ابلاغیه افزایش سقف تسهیلات خرید و ساخت مسکن ایثارگران که توسط بانک مسکن صادر شده است آمده است: در اجرای مفاد بند «د» تبصره 17 قانون بودجه سال 1399 و به استناد نامه 4 شهریور امسال بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، افزایش سقف فردی تسهیلات خرید و ساخت مسکن ایثارگران در سال 1399 به ازای هر واحد مسکونی به شرح ذیل جهت ابلاغ به واحدهای اجرایی اعلام می‌شود:

 

در شهرهای با جمعیت بیش از یک میلیون نفر یک میلیارد و ششصد میلیون ریال معادل 160 میلیون تومان

 

در مراکز استان‌ها یک میلیارد و دویست میلیون ریال معادل 120 میلیون تومان

 

در سایر شهرستان‌ها یک میلیارد ریال معادل 100 میلیون تومان

 

در روستاها ششصد میلیون ریال معادل 60 میلیون تومان

 

افزایش سقف تسهیلات خرید و ساخت مسکن ایثارگران مطابق با این ابلاغیه در راستای سیاست‌های اعتباری بانک مسکن در سال جاری و بر اساس مقررات و ضوابط پرداخت تسهیلات در شبکه بانکی و همچنین مقررات و ضوابط پرداخت تسهیلات از سوی بانک مسکن صورت گرفته است.

 

همچنین با توجه به اینکه سهمیه هر کدام از استان‌ها در پرداخت این تسهیلات در سال جاری نزد اداره کل اعتبارات متمرکز می‌باشد، لذا متناسب با میزان تقاضا و سیاست‌های اعتباری بانک مسکن و اعلام بنیاد شهید و امور ایثارگران متفاوت بوده و سهمیه‌های مربوط به هر کدام از استان‌ها به مدیریت‌های شعب مناطق و یا استان‌ها به منظور تسریع در روند به روز رسانی سقف تسهیلات خرید و ساخت مسکن ایثارگران ابلاغ خواهد شد تا در اسرع وقت نسبت به پرداخت تسهیلات با سقف‌های جدید اقدام کنند.

 

در این ابلاغیه تاکید شده است: همچنین اعطای تسهیلات صرفاً از محل سهمیه سال 1399 امکان‌پذیر بوده (اعتبار ابلاغی سال 1399) لذا متقاضیان در صورت ارائه معرفی نامه جدید می‌توانند از سقف تسهیلات ابلاغی بهره‌مند گردند، مضافاً اینکه افزایش سقف فوق به متقاضیانی که قرارداد آنان در سیستم تسهیلاتی بانک ثبت قطعی گردیده است (از محل سهمیه سال 1398)، قابل تسری نخواهد بود. به این معنا که متقاضیان دریافت این تسهیلات در سال 99 که تاکنون موفق به دریافت به آن نشده‌اند می‌توانند از سقف جدید تسهیلات با ارائه معرفی نامه از نهاد ذی محل برخوردار شوند.

 

منبع: ایلنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها