2/26/2021
جمعه، ۰۸ اسفند ۱۳۹۹
«کرونا»، جان یک هنرمند بدلکار را گرفت

«کرونا»، جان یک هنرمند بدلکار را گرفت

«رمی ژولیان» بدلکار معروف سینمای فرانسه و مجموعه فیلم‌های «جیمز باند» در سن 90 سالگی و بر اثر ابتلا به ویروس کرونا درگذشت.

اعتمادآنلاین| «رمی ژولیان» که سابقه بدلکاری در بیش از 1400 فیلم و تبلیغ تلویزیونی را در کارنامه داشت، پس از دو هفته بستری به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستانی در فرانسه در سن 90 سالگی از از دنیا رفت. 

 

او که در مجموعه فیلم‌های «جیمز باند» به جای ستاره هایی چون «شان کانری» و «راجر مور» بدلکاری کرده بود، در سینمای فرانسه نیز در صحنه های خطرناک فیلم به جای «آلن دلون» و «ژان پل بلموندو» نیز ظاهر شده بود.

 

این بدلکار فرانسوی در مجموع در شش فیلم از مجموعه «جیمز باند» از جمله «چشم طلایی» و «فقط برای چشمان تو» حضور داشت و در فیلم معروف «کسب و کار ایتالیایی» محصول 1986 به کارگردانی «پیتر کالینسن» نیز به جای «مایکل کین» مقابل دوربین رفته است. 

 

«ژولیان» قهرمان اسبق موتورکراس فرانسه بود که در سال 1964 و با بدلکاری به جای «ژان ماره» بازیگر فرانسوی کار خود را در سینما آغاز کرد و در ادامه در 50 سال حضور مستمر خود در سینما در بسیاری از صحنه های بدلکاری سینمای فرانسه و جهان حضور داشت. 

 

در سال 1999 و در صحنه بدلکاری فیلم «تاکسی 2» ساخته «لوک بسون» حادثه ای رخ داد که به مرگ فیلمبردار و جراحت جدید دستیار فیلمبرداری منجر شد. «رمی ژولیان» در ابتدا کمپانی سازنده را متهم به کوتاهی در تهیه تجهیرات ایمنی متهم کرد.

 

این پرونده سرانجام در سال 2007 دوباره مطرح شد و  در نهایت «رمی ژولیان» به جرم عدم رعایت تمام نکات ایمنی در صحنه فیلمبرداری به 18 ماه حبس تعلیقی و پرداخت 13 هزار یورو جریمه متهم کرد اما دادگاه تجدیدنظر با تغییر حکم، کمپانی «Europacorp» متعلق به «لوک بسون» را به پرداخت 100 هزار دلار متهم کرد و دوران حبس تعلیقی «ژولیان» را به شش ماه و جریمه او را به دو هزار یورو کاهش داد. 

 

«رمی ژولیان» در اظهار نظری گرفته بود: ـ«ترس قبل و بعد از انجام کار ضروی است و نه حین انجام کار». 

 

منبع: ایسنا

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها