2/25/2021
پنج شنبه، ۰۷ اسفند ۱۳۹۹
واکنش محمد هاشمی به انتقادات صادق خرازی از دولت روحانی: این حرف‌ها به خاطر منافع جناحی است نه منافع ملی

واکنش محمد هاشمی به انتقادات صادق خرازی از دولت روحانی: این حرف‌ها به خاطر منافع جناحی است نه منافع ملی

عضو سابق حزب کارگزاران گفت: اگر برای یک شخص یا گروه سیاسی، منافع ملی اصل باشد، هیچ‌گاه با نگاه جناحی اقدام به سهم‌خواهی نمی‌کند و هر کاری هم که کرده، انجام وظیفه بوده است.

اعتمادآنلاین| عضو سابق حزب کارگزاران در واکنش به ابراز پشیمانی صادق خرازی از حمایت اصلاح‌طلبان از دولت روحانی گفت: اگر برای یک شخص یا گروه سیاسی، منافع ملی اصل باشد، هیچگاه با نگاه جناحی اقدام به سهم خواهی نمی‌کند و هر کاری هم که کرده، انجام وظیفه بوده است.


محمد‌هاشمی رفسنجانی، عضو سابق شورای مرکزی حزب کارگزاران، درباره اظهارات اخیر صادق خرازی مبنی بر ابراز پشیمانی از حمایت اصلاح‌طلبان از روحانی که با واکنش محمود واعظی همراه بود، گفت: در اینگونه مسائل دو نوع نگاه مطرح می‌شود. یک دیدگاه معطوف به منافع ملی است و نگاهی دیگر معطوف به منافع جناحی و حزبی است که در آن یک شخص یا جناح سیاسی منافع خود را بالاتر از منافع ملی تعریف می‌کند.

 

وی افزود: اگر برای یک شخص یا گروه سیاسی، منافع ملی اصل باشد، هیچ‌گاه با نگاه جناحی اقدام به سهم‌خواهی نمی‌کند و هر کاری هم که کرده، انجام وظیفه بوده است. بنابراین نوع و منشا اظهاراتی که به نقل از آقای صادق خرازی در رسانه‌ها بازتاب پیدا کرده، بیشتر به منافع جناحی بازمی‌گردد و از نظر من بیان اینگونه اظهارنظرات مطلوب نیست.

 

عضو سابق شورای مرکزی حزب کارگزاران با تاکید بر اینکه کسی که منافع جناحی را بر منافع ملی مقدم بداند، بار دیگر نیز اگر فرصت قرار گرفتن در قدرت یا مسئولیت را داشته باشد، در راستای منافع ملی عمل نخواهد کرد، گفت: با چنین معیار و شاخصی که عرض کردم می‌توان تشخیص داد که افراد یا گروه‌های سیاسی از همین حالا به دنبال این هستند که با بیان اظهاراتی به نوعی فرار به جلو کرده و در راستای منافع جناحی خود عمل می‌کنند تا در آینده برای خود از آن نمد کلاهی برای خود درست کنند یا اینکه در پی منافع ملی هستند.

 

منبع: تسنیم

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها