3/1/2021
دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹
حجم تجارت بین ایران و ارمنستان افزایش می‌یابد
عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی:

حجم تجارت بین ایران و ارمنستان افزایش می‌یابد

رئیس کل بانک مرکزی در دیدار با وزیر اقتصاد ارمنستان گفت: در دیدار امروز علاوه بر تاکید بر افزایش حجم تجارت بین دو کشور، پیدا کردن راهکار‌های مبادلات پولی و مالی برای این حجم از تجارت، مورد بحث قرار گرفت و راه‌های مختلف انتقال پول و منابع بین دو کشور نیز بررسی شد.

اعتمادآنلاین| همتی گفت: با توجه به تمهیدات اندیشده شده میان مقامات ایران و ارمنستان، حجم تجارت میان دو کشور افزایش می‌یابد.
 

عبدالناصر همتی در حاشیه دیدار با وزیر اقتصاد ارمنستان تصریح کرد: در دیدار امروز با وزیر اقتصاد ارمنستان علاوه بر تاکید بر افزایش حجم تجارت بین دو کشور، پیدا کردن راهکار‌های مبادلات پولی و مالی برای این حجم از تجارت، مورد بحث قرار گرفت و راه‌های مختلف انتقال پول و منابع بین دو کشور نیز بررسی شد.

 

همتی تاکید کرد: هدف این است که با اقدامات مشترک، تجارت بین دو کشور را از میزان 320 تا 330 میلیون یورو فعلی افزایش دهیم.

 

رئیس کل بانک مرکزی افزود: حضور هر دو کشور در اتحادیه اقتصادی اوراسیا، فرصت مغتنمی است که بتوانیم تجارت میان دو کشور را تسهیل کنیم.

 

وی اضافه کرد: با بحث‌هایی که در این جلسه شد و سفری که به دعوت وزیر اقتصاد ارمنستان برای دیدار با رئیس بانک مرکزی این کشور خواهیم داشت امیدوارم بتوانیم مسائل بانکی بین دو کشور را حل کنیم.

 

همتی با اشاره به اینکه ارمنستان تمایل زیادی به سرمایه‌گذاری شرکت‌های ایرانی در این کشور دارد گفت: نمونه‌هایی هم مطرح و مقرر شد که ما هم پشتیبانی کنیم تا شرکت‌های ایرانی بتوانند با سهولت در ارمنستان سرمایه گذاری کند و حتی تولیدات مشترکی میان شرکت‌های ایرانی و ارمنستان برای صادرات به سایر کشور‌ها انجام شود.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها