2/26/2021
جمعه، ۰۸ اسفند ۱۳۹۹
افزایش تنش‌ها در کنگره آمریکا با بردن سلاح به صحن مجلس

افزایش تنش‌ها در کنگره آمریکا با بردن سلاح به صحن مجلس

بعد از آنکه یک قانو‌ن‌گذار جمهوری‌خواه قصد داشت با اسلحه وارد صحن مجلس نمایندگان آمریکا شود، تنش‌ها در کنگره بار دیگر در حال افزایش است و نگرانی‌ها درباره امنیت کنگره و اینکه آیا اعضای آن نیاز به محافظت از خود در مقابل یکدیگر هم دارند، تشدید شده است.

اعتمادآنلاین| بعد از آن که یک قانون‌گذار آمریکایی از حزب جمهوری‌خواه قصد داشت مخفیانه با خود سلاح به داخل صحن مجلس ببرد، بار دیگر تنش‌ها و نگرانی‌ها درباره امنیت کنگره بعد از حمله ششم ژانویه به آن بالا گرفته است.

 

بعد از آن که یک قانو‌ن‌گذار جمهوری‌خواه قصد داشت با اسلحه وارد صحن مجلس نمایندگان آمریکا شود، تنش‌ها در کنگره بار دیگر در حال افزایش است و نگرانی‌ها درباره امنیت کنگره و این که آیا اعضای آن نیاز به محافظت از خود در مقابل یکدیگر هم دارند، تشدید شده است.

 

تنش‌های جدید بعد از حمله حدود دو هفته پیش به کنگره که در نتیجه آن پنج نفر کشته شدند را «اندی هریس» نماینده جمهوری‌خواه مریلند ایجاد کرده که علیرغم منع حمل سلاح به کنگره، قصد داشت در صحن مجلس با خود سلاح حمل کند اما دستگاه ردیاب فلز که جدیداً در آنجا نصب شده به صدا در آمد و او را لو داد.

 

پیشتر هم در گزارش‌های متعدد گفته شده بود سایر جمهوری‌خواهان عادت کرده‌اند ردیاب‌های فلز را در کنگره نادیده بگیرند و از مسیر دیگری عبور کنند. آن‌ها همچنین به طور مداوم از تدابیر امنیتی جدید ابراز نارضایتی کرده‌اند. در پی این گزارش‌ها، دموکرات‌ها علناً می‌گویند کنار برخی از همکاران خود احساس ناامنی می‌کنند.

 

افزایش عصبانیت و بی‌اعتمادی بعد از حمله ششم ژانویه به کنگره از سوی هواداران ترامپ، برخی از قانون‌گذاران را وحشت زده کرده و نگرانند این بحث‌ها به خشونت منتهی شود.

 

«کاتلین رایس» نماینده دموکرات از نیویورک گفت شش سال پیش اگر به او گفته می‌شد که ممکن است کسی که با او بحثی کرده در صحن مجلس به سمتش اسلحه بکشد، چنین چیزی را هرگز باور نمی‌کرد، اما حالا فضا کلاً متفاوت است.

 

به دنبال حمله ششم ژانویه، فضای شهر واشنگتن امنیتی شد و وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) نظامیان گارد ملی را به واشنگتن دی سی اعزام کرد و به منظور تامین امنیت مراسم تحلیف «جو بایدن» 25000 نیروی گارد ملی در پایتخت مستقر شدند.

 

طبق گزارش دیلی میل به رغم خروج تعدادی از نظامیان گارد ملی آمریکا از پایتخت بعد از مراسم تحلیف، 7000 نظامی همچنان از بیم اتفاقات مشابه در پایتخت باقی می‌مانند.

 

این روزنامه در گزارش خود نوشت: «بیش از 15000 نظامی عضو گارد ملی آمریکا که واشنگتن دی سی را اشغال کرده بودند، اکنون دارند به خانه‌های خودشان بازگردانده می‌شوند اما 7000 تن از این نظامیان به دلیل "تهدید افراطگرایی دست راستی" تا ماه مارس (فروردین 1400) به ماموریت خود ادامه خواهند داد».

 

منبع: فارس

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها