2/28/2021
یکشنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
مصر امروز واکسیناسیون کرونا را آغاز می‌کند

مصر امروز واکسیناسیون کرونا را آغاز می‌کند

وزارت بهداشت و مسکن مصر تاکید کرد که این کشور امروز شاهد آغاز واکسیناسیون علیه ویروس کرونا با استفاده از یک واکسن چینی خواهد بود.

اعتمادآنلاین| وزارت بهداشت و مسکن مصر تاکید کرد که این کشور امروز شاهد آغاز واکسیناسیون علیه ویروس کرونا با استفاده از یک واکسن چینی خواهد بود.

 

به گزارش شبکه خبری اسکای نیوز عربی، وزارت بهداشت و مسکن مصر شامگاه شنبه اعلام کرد که توزیع واکسن میان کارکنان پزشکی بیمارستان های ویژه قرنطینه بیماران مبتلا به نسل جدید ویروس کرونا (کووید-19) در این کشور، از یک شنبه آغاز می شود.

 

بنا بر اعلام وزارت بهداشت و مسکن مصر، نخستین بیمارستانی که واکسن علیه ویروس کرونا را دریافت می کند، بیمارستان ابوخلیفه در استان اسماعیلیه در شمال شرق این کشور خواهد بود.

 

در همین حال، رسانه های مصر از منابع آگاه نقل کردند که نخستین مرحله واکسیناسیون کادر پزشکی این کشور در بیمارستان ابوخلیفه آغاز می شود جایی که آنها واکسن ضد کووید-19 ساخت شرکت چینی سینوفارم را دریافت خواهند کرد.

 

این در حالی است که عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری مصر طی سخنانی در جریان افتتاح یک پروژه پرورش ماهی در استان ساحلی پورت سعید در شمال شرق این کشور، دستور داده بود که توزیع واکسن کرونا در کشورش از امروز آغاز شود.

 

السیسی همچنین تاکید کرده بود که مصر به زودی نوع دیگری از واکسن های تایید شده علیه ویروس کرونا را تحویل می گیرد جایی که قرار است نخستین محموله آن پیش از پایان هفته جاری به این کشور برسد.

 

دو هفته پیش نیز هاله زاید، وزیر بهداشت و مسکن مصر گفته بود که کشورش برای مقابله با ویروس کرونا، قصد دارد علاوه بر واکسن سینوفارم، از واکسن ساخت شرکت بریتانیایی سوئدی آسترازنکا و واکسن مشترک شرکت های آمریکایی فایزر و آلمانی بیون‌تک نیز استفاده کند و از اواخر ژانویه جاری شروع به واکسن کرونا

واکسیناسیون کروناتوزیع واکسن خواهد کرد.

 

این در حالی است که بر اساس آخرین آمار رسمی وزارت بهداشت و مسکن، این کشور تاکنون بیش از 160 هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا را به ثبت رسانده که بیش از 125 هزار تن از آنها بهبود پیدا کردند و هشت هزار و 853 تن دیگر نیز بر اثر ابتلا به این ویروس کشنده جان خود را از دست دادند.

 

منبع: انتخاب

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها