5/10/2021
دوشنبه، ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰
روزانه 300 تن تخم‌مرغ در بار انداز تهران توزیع می‌شود
مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغ تخم‌گذار:

روزانه 300 تن تخم‌مرغ در بار انداز تهران توزیع می‌شود

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغ تخم‌گذار کشور با بیان اینکه کمبودی در تامین تخم‌مرغ کشور نداریم، گفت: رزوانه بین 230 تن تا 300 تن تخم‌مرغ در بار انداز تهران عرضه می‌شود، هر شانه 30 تایی تخم‌مرغ باید با نرخ 36 هزار تومان به دست مصرف‌کنندگان برسد.

اعتمادآنلاین| «هدایت اصغری» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: اکنون قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ درب واحدهای مرغداری طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار کیلویی 14 هزارتومان است.

 

وی اظهارداشت: بنابراین طبق مصوبه باید هر کیلوگرم تخم مرغ با نرخ 16 هزارو 900 تومان و هر شانه 30 تایی تخم مرغ با نرخ 36 هزارتومان به دست مصرف کنندگان برسد.

 

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغ تخمگذار کشور تصریح کرد: بنابراین آنچه در سطح خرده فروشی‌ها عرضه می‌شود بدون قانون است و به طور حتم انتظار می رود با گران فروشان برخورد شود.

 

عرضه روزانه تخم مرغ در بارانداز تهران 

 

اصغری گفت: براساس تصمیم گیری دولت با ایجاد باراندازی در شرق تهران تخم مرغ با نرخ های مصوب برای عرضه در میادین میوه و تره بار و صنف توزیع می شود به طوری که اکنون رزوانه بین 230 تن تا 300 تن تخم مرغ عرضه می شود.

 

وی افزود: این محصول در بارانداز تهران پارس در مسیر واقعی توزیع می شود، زیرا طبق معرفی نامه وزارت صنعت و معدن این محصول در اختیار صنف قرار می گیرد اما اگر در شبکه توزیع صنف مشکلی باشد، در اختیار ما نیست.

 

این مقام صنفی تصریح کرد: اکنون بیش از یک ماه است که تخم مرغی به کشورهای هدف صادر نشده است و همچنان به دنبال تنظیم بازار داخلی هستیم.

 

اکنون قیمت هر شانه تخم مرغ 30 تایی باز در بازار از 47 هزارتومان هفته گذشته به نزدیک 43 هزارتومان رسیده است.

 

این درحالیست که قیمت هر شانه تخم مرغ بسته بندی 20 تایی 44 هزارتومان، 15 تایی 34 هزارو 700 تومان و 9 تایی 20 هزارو 800 تومان  شده است.

 

طبق آمارها سال گذشته (1398) بیش از یک میلیون تن تخم مرغ در کشور تولید شد که با توجه به میزان تولید، امکان صادرات سالانه بین 90 تا 95 هزارتن از این محصول وجود دارد اما از ابتدای سال تا پایان آذرماه امسال (سال 99) 65 هزارتن تخم مرغ به کشورهای هدف صادر شده است.

 

طبق آخرین مصوبه ستاد تنظیم بازار کشور، برمبنای افزایش نرخ عوامل تولید، نرخ هر کیلوگرم تخم‌مرغ درب واحدهای مرغداری 14 هزار تومان تعیین شد در حالی که نرخ تعیین شده پیش از این 12 هزارتومان بوده است.

 

منبع: ایرنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها