3/1/2021
دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹
پایتخت همچنان در وضعیت زرد قرار دارد
انوشیروان محسنی‌بندپی، استاندار تهران:

پایتخت همچنان در وضعیت زرد قرار دارد

استاندار تهران وضعیت پایتخت را همچنان زرد توصیف کرد و گفت: تردد از مقصد و مبدا تهران به استان‌هایی که قرمز یا نارنجی نیستند، منعی ندارد چون استان‌های زرد با زرد می‌توانند باهم تردد داشته باشند و همچنین رعایت پروتکل‌های بهداشتی ضروری است و هرگونه عادی‌انگاری، شرایط را دشوار خواهد کرد.

اعتمادآنلاین| استاندار تهران وضعیت پایتخت را همچنان زرد توصیف کرد و گفت: تردد از مقصد و مبدا تهران به استان‌هایی که قرمز یا نارنجی نیستند، منعی ندارد چون استان‌های زرد با زرد می‌توانند باهم تردد داشته باشند اما اگر استانی نارنجی یا قرمز باشد حق تردد از/ به تهران را ندارد.

 

انوشیروان محسنی بندپی روز دوشنبه گفت: پروتکل‌ها و محدودیت‌ها در تهران تغییری نکرده است. بنابراین رعایت پروتکل‌های بهداشتی ضروری است و هر گونه عادی انگاری، شرایط را دشوار خواهد کرد.

 

استاندار تهران درباره وضعیت حضور کارکنان به ادارات گفت: براساس وضعیت تهران، دوسوم کارکنان باید سرکار حضور یابند و یک سوم هم دورکار باشند.

 

محسنی بندپی با تاکید براینکه محدودیت‌ها طبق روال گذشته است و همان محدودیت‌ها خواهد داشت، افزود: شرایط فعلی در نتیجه تلاش مسوولان، کادر درمان و همکاری و همراهی موثر مردم به دست آمده است و نباید با غفلت و بی‌توجهی شاهد موج دیگری در تهران و دیگر استان‌ها باشیم.

 

وی درباره وضعیت تردد استان تهران به دیگر استان‌ها و برعکس گفت: تردد از / به تهران به استان‌هایی که قرمز یا نارنجی نیستند، منعی ندارد چون استان‌های زرد با زرد می‌توانند باهم تردد داشته باشند. اما اگر استانی نارنجی یا قرمز باشد حق تردد از/ به تهران را ندارند.

 

طبق اعلام ظهر امروز سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون یک میلیون و 379 هزار و 286 نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت 98 نفر از بیماران مبتلا به کرونا در 24 ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به 57 هزار و 481 نفر رسیده است.

 

براساس این گزارش، تاکنون یک میلیون و 171 هزار و 70 نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین 4057 نفر از بیماران مبتلا به کووید19 در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون 8 میلیون و 960 هزار و 186 آزمایش تشخیص کووید19 در کشور انجام شده است.

 

براساس آخرین تحلیل‌ها، 18 شهرستان در وضعیت نارنجی، 154 شهرستان در وضعیت زرد و 276 شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

 

منبع: ایرنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها