4/18/2021
یکشنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
«احتمالات» با یکسال تاخیر به تئاترشهر می‌آید
علی شمس؛ نویسنده و کارگردان تئاتر:

«احتمالات» با یکسال تاخیر به تئاترشهر می‌آید

علی شمس از اجرای نمایش «احتمالات» در تابستان 1400 در مجموعه تئاتر شهر خبر داد.

اعتمادآنلاین| علی شمس نویسنده و کارگردان تئاتر درباره تازه‌ترین فعالیتش در این حوزه گفت: قصد دارم نمایش «احتمالات» را که قرار بود تابستان امسال در مجموعه تئاتر شهر به صحنه برود و به دلیل بیماری کرونا اجرایش به تعویق افتاد، دوباره برای اجرا آماده کنم. با توجه به کورسوی امیدی که به واسطه تولید واکسن پیدا شده و طبق صحبت‌هایی که با رییس تئاترشهر داشته‌ام قرار بر این شد که اوایل تابستان این اثر نمایشی را در این مجموعه به صحنه ببرم.

 

وی ادامه داد: این تجربه هم در امتداد تجربیات قبلی خودم است که امیدوارم دوباره مشکلی برای اجرا به وجود نیاید و تا تیرماه بتوانیم از حداکثر ظرفیت سالن به لحاظ جذب مخاطب بهره ببریم و امکان یک اجرای بدون حاشیه و دغدغه برایمان شکل بگیرد.

 

به زودی نیز بازیگران نمایش معرفی خواهند شد. در حال حاضر تمرین‌ها را آغاز کرده‌ایم و امیدوارم بتوانیم به اجرا برسیم.

 

کارگردان «داستان‌های میان رودان» در پایان درباره مضمون نمایش «احتمالات» توضیح داد: این نمایشنامه حول کانسپت «کتاب» اتفاق می‌افتد و یک پارودی گروتسک تاریخی راجع به 8 احتمالی است که مولف نسبت به وقایع تاریخی ارائه می‌دهد.

 

از همین رو یک سیر مشخص روایی در نمایش وجود ندارد و همه اتفاقات حول محور «کتاب» می‌گذرد و هر احتمالی که برای چند شخصیت یا چند کتاب معروف در تاریخ ایران می‌شود به آن رجوع کرد.

 

منبع: مهر

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها