5/14/2021
جمعه، ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
تلاش حزب ندای ایرانیان برای ورود ظریف به انتخابات 1400
سعید نورمحمدی، عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان مطرح کرد:

تلاش حزب ندای ایرانیان برای ورود ظریف به انتخابات 1400

عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان گفت: تقاضا کردیم محمدجواد ظریف نامزد انتخابات ریاست جمهوری شوند و اگر این اتفاق بیفتد نه تنها حزب ما بلکه افراد و گروه‌های دیگر نیز از او حمایت می‌کنند؛ تلاش می‌کنیم تا ظریف را برای ورود به انتخابات ریاست جمهوری مجاب کنیم.

اعتمادآنلاین| عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان گفت: تقاضا کردیم محمدجواد ظریف نامزد انتخابات ریاست جمهوری شوند و اگر این اتفاق بیفتد نه تنها حزب ما بلکه افراد و گروه‌های دیگر نیز از او حمایت می‌کنند؛ تلاش می‌کنیم تا ظریف را برای ورود به انتخابات ریاست جمهوری مجاب کنیم.

 

سعید نورمحمدی روز سه‌شنبه گفت: از محمدجواد ظریف خواهش کردیم تا نامزد انتخابات ریاست جمهوری شوند و اگر این اتفاق بیفتد نه تنها حزب ما بلکه افراد و گروه‌های دیگر هم از او حمایت می‌کنند. تلاش می‌کنیم تا ظریف و خرازی را برای ورود به انتخابات ریاست جمهوری مجاب کنیم.

 

عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان افزود: تصور ما این است که حضور ظریف و صادق خرازی می‌تواند فرصتی برای پیروزی گفتمان اکثریت جامعه شود. اگر ظریف نامزد شود، حزب ندای ایرانیان از او حمایت می‌کند و اگر ظریف نپذیرد تا نامزد انتخابات ریاست جمهوری شود که تاکنون قبول نکرده است، گزینه اصلی حزب صادق خرازی خواهد بود.

 

نورمحمدی درباره گرایش سیاسی ظریف، گفت: اصلاح‌طلبی لزوما به این معنا نیست که فردی با اصلاح‌طلبان نشست و برخاست داشته باشد. اصلاح‌طلبی یک منظومه فکری است. از دیدگاه حزب ندای ایرانیان فردی اصلاح‌طلب محسوب می‌شود که در این منظومه فکری قرار دارد. مثلا فردی مثل علی مطهری از دید خیلی‌ها به لحاظ صبغه سیاسی در جریان اصولگرایی تعریف می‌شود. اما از نگاه حزب ندای ایرانیان مطهری اصلاح‌طلب تعریف می‌شود.

 

وی اضافه کرد: دیدگاه‌های سیاسی مطهری اصلاح‌طلبانه است و درباره ظریف هم همین امر صدق می‌کند. طبیعتا مواضع سیاسی و رویکردهای محمدرضا باهنر با ظریف یکی نیست. از نظر ما کسی که پیگیر دغدغه‌ها و مطالبات جامعه جوان و مدرن جامعه باشد، خواسته‌های اکثریت مردم را به زبان بیاورد، سبک زندگی مردم را به رسمیت بشناسد اصلاح‌طلب است ولو این که عضو هیچ حزب اصلاح‌طلبی نباشد.

 

نورمحمدی ادامه داد: اصلاح‌طلبی تنها در هم حزبی بودن یا نشست و برخاست با اصلاح‌طلبان خلاصه نمی‌شود. اصلاح‌طلب فردی است که در یک منظومه فکری مشخص قرار دارد و به دنبال تقویت و حفظ جنبه‌های مردم‌سالارانه نظام است. ظریف از این منظر حتما مدافع جمهوریت نظام و منتقد کسانی است که تضعیف کننده مردم‌سالاری در کشور هستند. او در کنگره جهارم حزب ندای ایرانیان در سال 97 دیدگاه‌هایش در مورد حفظ شان مردم را بیان کرد. اما برداشت ما از شخصیت‌هایی چون باهنر و علی لاریجانی این نیست. کما این که در بزنگاه‌هایی که باید میان جامعه مدنی و مردم‌سالاری و مخالفان آنها یکی را انتخاب می کردند، طرف مخالفان مردم‌سالاری را گرفته اند. برای همین این افراد در منظومه گفتمان اصلاح‌طلبی تعریف نمی‌شوند.

 

وی یادآور شد: ظریف فردی است که دنیا را دیده و امنیت ملی را در رضایت مردم می‌بیند و براین باور است که اگر مردم رضایت نداشته باشند و شان آنها حفظ نشود، امنیت ملی ما به خطر می‌افتد. این نگاه از دید ما متفاوت از نگاه سعید جلیلی، باهنر و لاریجانی است.

این فعال اصلاح‌طلب تصریح کرد: ظریف نامزد شود، قطعا نامزد اصلی جبهه اصلاح‌طلبان خواهد بود. حمایت اصلاح‌طلبان هم از سایر نامزدها به بعد اعلام تایید صلاحیت‌ها منوط شده است. برآورد من این است که ظریف بدون مخالفت، نامزد جریان اصلاحات می‌شود. در مورد صادق خرازی مساله اما کمی متفاوت است.

 

نورمحمدی ادامه داد: خرازی در صورتی که بپذیرد داوطلب ریاست جمهوری شود، یک نامزد صد درصد حزبی هستند. در این 6 سالی که حزب ندای ایرانیان تاسیس شده است کارگروه‌های مختلف حزب که از اعضای خوش فکر تشکیل شده است برنامه‌ها و ایده‌های زیادی را تولید کرده که بخشی از آنها در رسانه‌ها منعکس شده است و برخی دیگر تدوین شده و در قالب برنامه نامزد انتخاباتی حزب منتشر خواهد شد. ندای ایرانیان حق خود می‌داند تلاش کند ندای مردم باشد. در این انتخابات می‌خواهیم کنار مردم باشیم و حرف‌ها و مطالبات آنها را در کنار راهکارهای ما بازتاب دهیم.

 

منبع: ایرنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها