5/14/2021
جمعه، ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
دولت هنوز بودجه لازم برای جذب نیروی انسانی اختصاص نداده است
غلامحسین محسنی‌اژه‌ای، معاون اول قوه قضاییه:

دولت هنوز بودجه لازم برای جذب نیروی انسانی اختصاص نداده است

معاون اول قوه قضاییه تلاش‌های انجام‌شده برای رفع مشکل کمبود نیروی انسانی نیز گفت: تمام تلاشمان را کرده و می‌کنیم تا مشکل نیروی انسانی برطرف شود، اما بودجه لازم برای جذب نیروی انسانی از سوی دولت اختصاص نیافته است.

اعتمادآنلاین| معاون اول قوه قضاییه در خصوص تلاش‌های انجام شده برای رفع مشکل کمبود نیروی انسانی، گفت: تمام تلاشمان را می‌کنیم تا مشکل نیروی انسانی برطرف شود، اما بودجه لازم برای جذب نیروی انسانی از سوی دولت تخصیص داده نشده است.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در نشست شوراى معاونین قضایى دادگاه‌هاى عمومى و انقلاب تهران ضمن گرامیداشت ماه پربرکت رجب و یادآوری فضائل این ماه، گفت: امر قضا کار خطیری است و علی‌رغم مشکلات و کمبود‌های موجود، باید پشتوانه بسیار محکمی داشته باشیم تا این امر خطیر را آنگونه که باید و شاید انجام دهیم و رضای خالق و خلق را جلب کنیم.

 

معاون اول قوه قضاییه افزود: باتوجه به اهمیت کار قضاوت باید از خداوند متعال کمک بگیریم و برای کمک گرفتن از او آبرومند‌ترین افراد درگاه الهی که همان معصومان (ع) هستند را واسطه قرار دهیم تا خداوند به ما کمک کنند.

 

محسنی اژه‌ای در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات و مسائل مطرح شده از سوی حاضرین در این نشست، گفت: تمامی موارد را یادداشت کردم، اما خواهشم این است که کمک کنید تا در خصوص این مسائل راه‌حل پیدا کنیم؛ باید تلاش کنیم تا پرونده‌های وارده به دستگاه قضا کاهش یابد، مجلس، دولت و متولیان فرهنگ می‌توانند در انجام این امر کمک کنند.

 

وی درخصوص تلاش‌های انجام شده برای رفع مشکل کمبود نیروی انسانی نیز گفت: تمام تلاشمان را کرده و می‌کنیم تا مشکل نیروی انسانی برطرف شود، اما بودجه لازم برای جذب نیروی انسانی از سوی دولت اختصاص نیافته است. همچنین، نحوه جذب و گزینش، زمان‌بر است که نیاز به بازنگری جدی در این زمینه وجود دارد.

 

معاون اول قوه قضاییه در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به مشکلات کارمندان دستگاه قضایی، در زمینه معیشتی، اظهار کرد: در زمینه مشکلات رفاهی و معیشتی همکاران، تلاش‌های فراوانی برای بهبود این امر انجام شده و همچنان تلاش می‎‌کنیم این مشکلات را به حداقل برسانیم.

 

منبع: ایلنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها