4/17/2021
شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰
شورای همکاری خلیج فارس خواستار حل مسالمت‌آمیز اختلافات در سومالی شد

شورای همکاری خلیج فارس خواستار حل مسالمت‌آمیز اختلافات در سومالی شد

شورای همکاری خلیج فارس درباره حوادث خشونت‌بار در سومالی که به کشته و زخمی شدن تعدادی در موگادیشو پایتخت این کشور منجر شد، ابراز نگرانی کرد.

اعتمادآنلاین| نایف الحجرف دبیر کل شورای همکاری خلیج فارس همه طرف‌های درگیر در سومالی را به آرام‌سازی و حل مسالمت‌آمیز اختلافات از طریق مذاکرات و دستیابی به توافق ملی فراخواند.

 

الحجرف تأکید کرد که گفت‌وگوی سازنده و دستیابی به توافق سیاسی، امنیت و توسعه در کشور را تقویت خواهد کرد.

 

ب

 

در درگیری‌هایی که عصر پنج‌شنبه بین نیروهای دولتی و نیروهای امنیتی وابسته به ائتلاف نامزدهای معارض ریاست‌جمهوری رخ داد، چهار نفر کشته و هفت نفر نیز زخمی شدند.

 

در همین ارتباط «شریف شیخ احمد» رئیس‌جمهور سابق و یکی از رهبران ائتلاف نامزدهای ریاست جمهوری گفت که نیروهای امنیتی به هتل محل اقامت اعضای این ائتلاف یورش برده‌اند.

 

وی دولت را به سرکوب مردم و ممانعت از بیان دیدگاه‌های خود متهم کرد و در مقابل دولت نیز اعلام کرد که برخی «شبه‌نظامیان» سعی داشتند به تأسیسات نظامی و دولتی حمله کند.

 

در همین ارتباط سازمان‌ ملل ضمن ابراز نگرانی از درگیری‌ها در پایتخت سومالی، اعلام کرد که درگیری‌های مسلحانه در موگادیشو نیاز به برگزاری مذاکرات فوری بین دولت و روسای اقلیم‌های سومالی برای پایان دادن به اختلافات سیاسی و برگزاری انتخابات ریاستی و پارلمانی را نشان می‌دهد.

 

منبع: فارس

 

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها