4/14/2021
چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
عملکرد داوران در 10 هفته ابتدایی لیگ فاجعه بود

عملکرد داوران در 10 هفته ابتدایی لیگ فاجعه بود

نوید مظفری در مورد نحوه قضاوت داوران در نیم‌فصل لیگ برتر اظهار داشت: تا هفته دهم لیگ برتر شاهد قضاوت‌های پراشتباه و پرمشکل بودیم. اشتباهات داوری در این هفته‌ها فاجعه‌بار بود. بعداز آن اشتباهات داوری تازه مثل فصل گذشته شد.

اعتمادآنلاین| نوید مظفری در مورد نحوه قضاوت داوران در نیم‌فصل لیگ برتر اظهار داشت: تا هفته دهم لیگ برتر شاهد قضاوت‌های پراشتباه و پرمشکل بودیم. اشتباهات داوری در این هفته‌ها فاجعه‌بار بود. بعداز آن اشتباهات داوری تازه مثل فصل گذشته شد.

 

وی افزود: متأسفانه شنیده می‌‌شود کسی به فکر شرایط بهتری داوری نیست و همه به فکر انتخابات فدراسیون فوتبال هستند. اما جالب است که یکی از مسئولان داوری آقای سهرابی اعلام کرده قضاوت‌‌ها راضی‌کننده بوده است این حرف واقعاً عجیب و غریب است بهتر است دپارتمان و کمیته داوران آمارها را دقیق بررسی کنند نه اینکه  بازبینی‌‌های خودشان را ملاک قرار بدهند. حتی می‌توانند از تیم‌ها بپرسند که چقدر از نحوه قضاوت داوران در نیم‌فصل اول رضایت داشتند. این قضاوت‌ها تازه در لیگ برتر است در لیگ یک اشتباهات داوری کولاک کرده است.

 

داور بین‌المللی اسبق فوتبال ایران با اشاره به اشتباهات فصول گذشته داوران گفت: در سال‌های پیش هم قضاوت‌های داوران ما خوب نبود اما در 10 هفته اول لیگ برتر بیستم اشتباهات داوری فاجعه‌بار بوده است.

 

وی در مورد دلیل این اتفاق گفت: در هفت سال گذشته مسئولان داوری چه کاری برای داوری ما کرده‌اند که اکنون بخواهیم نتیجه آن را ببینیم؟

رئیس کمیته داوران هر هفته در مسابقات برای نظارت داوری می‌رود یا کلاس برگزار می‌کند. او پس چه زمانی فرصت مدیریت دارد، چه زمانی تصمیم‌سازی می‌کند. امیدوارم پس از برگزاری انتخابات شاهد تحول باشیم و داوری ما از این شرایط نجات پیدا کند و کمیته و دپارتمان داوری سروشکل بهتری بگیرد. اکنون داوری‌ها رها شده است.

 

مظفری با اشاره به تعداد داوران حاضر در لیگ برتر گفت: آنطور که شنیده‌ام حدود 100 داور و کمک داور در لیگ این فصل قضاوت کرده‌اند شک نکنید با این تعداد داوران ما در فوتبال جهان یک نوآوری انجام داده‌ایم در لیگ‌های معتبر دنیا نهایتاً 23 یا 24 نفر داور وسط سوت می‌زدند سیستم داوران پشت‌ دروازه که اصلاً منسوخ شده است.

 

وی در مورد اینکه در نیم‌فصل دوم می‌توان به قضاوت بهتر داوران امیدوار بود، عنوان کرد: این فصل را باید فراموش کنیم زیرا هر فردی که به عنوان رئیس کمیته داوران انتخاب می‌شود تقریباً تا هفته بیستم لیگ برتر را از دست داده است و باید به فصل بعد امیدوار بود. از سوی دیگر وقتی این همه داور در لیگ قضاوت کرده‌اند مگر می‌شوند آنها را کنار گذاشت، آنها همگی ادعای قضاوت در لیگ برتر را دارند اما کیفیت داوری و قضاوت کجا است؟

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها