4/11/2021
یکشنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
حرکت مجلس می‌تواند چانه‌زنی دولت را زیاد کند / اگر رهبری مصوبات شورای عالی امنیت ملی را تایید نکنند وجاهت قانونی نخواهد داشت
مهرداد لاهوتی، نماینده سابق مجلس:

حرکت مجلس می‌تواند چانه‌زنی دولت را زیاد کند / اگر رهبری مصوبات شورای عالی امنیت ملی را تایید نکنند وجاهت قانونی نخواهد داشت

یک نماینده سابق مجلس گفت: فرمایشات رهبری فصل‌الخطاب است و مردم دیگر حوصله شنیدن حرف‌های متفاوت را ندارند. هرکسی دنبال این است بگوید این کار را من انجام دادم پس زور من از بقیه بیشتر است که آسیب آن متوجه مردم خواهد بود. باید شرایطی فراهم کنیم که مردم قهر نکرده و مشارکت افزایش پیدا کند.

اعتمادآنلاین| نماینده پیشین مجلس گفت: عده‌ای تصور نکنند که فقط خود حافظ ارزش‌های این انقلاب هستند همه برای این انقلاب زحمت کشیدیم و همه دوست داریم ارزش‌های حاکم بر این نظام حفظ شود.
 

«مهرداد لاهوتی»، نماینده پیشین مجلس، درخصوص واکنش نمایندگان به توقف اجرای پروتکل الحاقی اظهار کرد: همه این موضوعاتی که در حال حاضر شاهد آن هستیم در شورای عالی امنیت ملی مطرح می شود، برجام در مجلس تصویب شد و همه نگاه‌ها متوجه مجلس شد اما مجلس یک شروطی برای برجام گذاشت ولی تصمیمات لحظه به لحظه همه مذاکراتی که دولت انجام داد در شورای امنیت ملی مطرح می شد و براساس اصل 177 قانون اساسی، همه مصوبات شورای امنیت ملی باید به تایید رهبری برسد.

 

او با بیان اینکه اگر رهبری مصوبات شورای امنیت ملی را تایید نکنند مصوبات وجاهت قانونی نخواهند داشت، گفت: بنابراین همه این تصمیمات و هر اتفاقی که در کشور در بحث امنیت ملی صورت بگیرد خصوصا در بحث برجام و حتی کاهش تعهدات برجامی و پروتکل الحاقی، در شورای امنیت ملی مطرح و باید به تایید رهبر معظم انقلاب برسد.

 

لاهوتی با اشاره به این مطلب که رئیس مجلس شورای اسلامی عضو شورای امنیت ملی است و در جریان مسئله پروتکل الحاقی بود، خاطرنشان کرد: در فرمایشات مقام معظم رهبری بیان شد که دولت قانون را اجرا می کند، همین حرف‌هایی که در قانون زده شد 6 ماه است که در کلام روحانی، این تهدیدها وجود دارد. سیاست مقوله پیچیده‌ای است اگر بحث مجلس از این زاویه بود آن حرکت بعدی حرکت پسندیده ای نبود که عده ای بیایند و اعمال ماده 234 کرده و علیه رئیس جمهور شکایت کنند.

 

او با بیان اینکه کلام و نگاه واحد وجود ندارد، عنوان کرد: این مسئله هیچ پیام خوبی را منتقل نمی کند این دوگانگی آثاری را به دنبال دارد. زندگی مردم امروز در گرو حل این نوع مسائل با حفظ ارزش‌های انقلاب است، عده ای تصور نکنند که فقط خود حافظ ارزش‌های انقلاب هستند همه برای این انقلاب زحمت کشیدیم و همه دوست داریم ارزش‌های حاکم بر این نظام حفظ شود.

 

لاهوتی تصریح کرد: هدف همه جریان‌های سیاسی تعالی جمهوری اسلامی است منتهی راه‌های رسیدن به تعالی یک مقدار متفاوت است. اما عده ای می گویند نه فقط ما دنبال تعالی جمهوری اسلامی هستیم و این حرف غلطی است، همه باید تلاش کنند تا کلام واحد داشته باشیم.

 

این نماینده پیشین مجلس با بیان اینکه حرکت مجلس می تواند چانه‌زنی دولت را زیاد کند، متذکر شد: فرمایشات رهبری فصل الخطاب است و مردم دیگر حوصله شنیدن حرف‌های متفاوت را ندارند. هرکسی دنبال این است بگوید این کار را من انجام دادم پس زور من از بقیه بیشتر است که آسیب آن متوجه مردم خواهد بود. باید شرایطی فراهم کنیم که مردم قهر نکرده و مشارکت افزایش پیدا کند. 

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها