4/12/2021
دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
نخستین حضور عمومی ترامپ بعد از ترک کاخ سفید
با سخنرانی در گردهمایی محافظه‌کاران؛

نخستین حضور عمومی ترامپ بعد از ترک کاخ سفید

رئیس جمهور سابق آمریکا امروز برای نخستین بار بعد از ترک کاخ سفید، با سخنرانی در گردهمایی حزب جمهوریخواه، مواضع خود را در باب دولت بایدن و انتخابات میان دوره‌ای کنگره اعلام خواهد کرد.

اعتمادآنلاین| رئیس جمهور سابق آمریکا امروز برای نخستین بار بعد از ترک کاخ سفید، با سخنرانی در گردهمایی حزب جمهوریخواه، مواضع خود را در باب دولت بایدن و انتخابات میان دوره‌ای کنگره اعلام خواهد کرد.


به نقل از سی بی اس نیوز، دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا، در نخستین حضور عمومی خود بعد از ترک کاخ سفید، قرار است امروز یکشنبه در گردهمایی بزرگ جمهوریخواهان که در ایالت فلوریدا برگزار می‌شود؛ شرکت کند.

 

انتظار می‌رود که وی به دنبال بازیابی قدرت خود در حزب جمهوریخواه با هدف اعمال نفوذ بر انتخابات میان دوره‌ای 2022 کنگره باشد حال آنکه قطعاً از سیاست‌های جو بایدن جانشین دموکرات خود نیز انتقاد خواهد کرد.

همچنین انتظار می‌رود که وی تا حدودی موضع خود را در قبال حضور یا عدم حضور در انتخابات ریاست جمهوری 2024 مشخص کند.

 

شعار امسال مجمع محافظه کاران «لغوناشدنی» (Uncanceled) است که به تلاش دموکرات‌ها برای حذف ترامپ و طرفدارانش از صحنه سیاسی آمریکا اشاره دارد.

 

با توجه به انتخابات میان دوره‌ای کنگره، این سخنرانی می‌تواند برای آن دسته از جمهوریخواهانی که از ادعای ترامپ مبنی بر وقوع تقلب در انتخابات 2020 حمایت نکردند یا به استیضاح وی رای مثبت دادند؛ گران تمام شود.

 

در حال حاضر، سه تن از چهره‌های سرشناس حزب جمهوریخواه که زمانی از نزدیکان ترامپ محسوب می‌شدند؛ از حضور در نشست محافظه کاران امتناع کرده‌اند.

 

این افراد شامل «مایک پنس» معاون سابق ریاست جمهوری آمریکا، «میچ مک کانل» رهبر اقلیت جمهوریخواه سنا و «نیکی هلی» نماینده اسبق آمریکا در سازمان ملل هستند.

 

پیشتر، لیندسی گراهام از سناتورهای باسابقه جمهوریخواه هشدار داده بود که عدم حمایت از ترامپ به ناکامی این حزب در بازیابی اکثریت کنگره در انتخابات میان دوره‌ای 2022 منجر خواهد شد.

 

منبع: مهر

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها