4/15/2021
پنج شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰
بیش از 20 میلیون نفر در انگلیس واکسینه شده اند / کاهش 33 درصدی مرگ و میر در هفت روز گذشته

بیش از 20 میلیون نفر در انگلیس واکسینه شده اند / کاهش 33 درصدی مرگ و میر در هفت روز گذشته

دولت بریتانیا روز یکشنبه 10 اسفندماه اعلام کرد تاکنون بیش از بیست میلیون نفر از جمعیت این کشور دوز اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

اعتمادآنلاین| دولت بریتانیا روز یکشنبه 10 اسفندماه اعلام کرد تاکنون بیش از بیست میلیون نفر از جمعیت این کشور دوز اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

 

علاوه‌بر این، حدود 800 هزار نفر نیز موفق به دریافت دوز دوم واکسن کرونا شده‌اند.

 

تنها طی هفته گذشته، از هر سه بریتانیایی دست‌کم یک نفر دوز اول واکسن را دریافت کرده است.

 

آمارهای رسمی همچنین نشان می‌دهد که بریتانیا به لحاظ سرعت اجرای طرح واکسیناسیون همگانی در میان کشورهای اروپایی پیشتاز است.

 

بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا، این دستاورد را نقطه‌عطفی در تاریخ این کشور خواند و با تاکید دوباره بر اهمیت دریافت واکسن در پیشگیری و مقابله با همه‌گیری کووید 19 گفت: «از همه می‌خواهم وقتی نوبت‌شان رسید، واکسن بزنند».

 

بر اساس آمارهای رسمی، از آغاز همه‌گیری ویروس کرونا تاکنون، بیش از 122 هزار نفر در بریتانیا به دلیل ابتلا به کووید 19 جان باخته‌اند. این رقم بالاترین آمار مرگ‌ومیر ناشی از کرونا در میان کشورهای اروپایی گزارش شده است.

 

وزارت بهداشت بریتانیا روز یکشنبه از شناسایی و ثبت بیش از شش هزار مورد جدید ابتلا به کووید 19 در 24 ساعت گذشته خبر داد.

 

تازه‌ترین آمارها نشان‌دهنده کاهش شمار مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا در هفت روز گذشته است. بر همین اساس، نرخ مرگ‌ومیر ناشی از این بیماری تا 33.5 درصد کاهش یافته است.

 

منبع: انتخاب

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها